Haberler

Hayır, HBO Max Türkiye için Hazırlıklarına Devam Etmiyor

RTÜK, HBO Max Türkiye’ye yayın hakkı verince platformun gelişi yakın sanıp heyecanlandık. Fakat karışıklık RTÜK’ün yavaş çalışmasından kaynaklanmış. HBO Max’in Ocak’ta yaptığı başvuruya cevap ancak gelmiş.

HBO Max Türkiye için 10 yıllık yayın yapma hakkı alabilmek adına RTÜK’e yılın başında başvurmuştu. Hatta aynı dönemde Türkiye için bir yetkili de atamıştı. Fakat onu takip eden dönemde Warner Bros. kötü bir döneme girdi. Batgirl’ü çekimleri tamamlanmış olmasına rağmen iptal etti. Hemen ardından ona ait yayın platformu HBO Max’in yeni pazarlara açılma projesini durdurdu. Biz de platformun Türkiye’ye gelmeyeceği haberini sizlerle paylaştık.

Aslında Warner Bros. o günden beri durumunu pek iyileştiremedi. Constantine 2 filmine onay vererek hayranlarını biraz mutlu etti. Fakat Legendary gibi büyük ortakları artık onunla iş birliği yapmak istemiyor. Dolayısıyla birkaç gün önce yayılan, HBO Max’in Türkiye için yeni adımlar attığı haberi çok şüpheliydi.

Ancak RTÜK’ten gelen onay Türkiye’de House of the Dragon izlemek isteyen hayranları heyecanlandırdı. RTÜK’ün yılın başında, proje iptal edilmeden önce yapılan başvuruya ancak onay verdiğini tahmin edemedik. Bu yüzden medyada yayılan yanlış haberlerin ardından HBO Max cephesinden bir açıklama geldi.

Basında çıkan son haberlerin aksine, Warner Bros. Discovery olarak HBO Max’i Türkiye’de yayına almak gibi bir planımız yoktur. Daha önce de belirtildiği gibi, Warner Bros. Discovery, 2023 yılında HBO Max ve Discovery Plus servislerini birleştirme kararı aldı. Warner Bros. Discovery’nin sunacağı bu yeni hizmet, 2024’ten itibaren Avrupa’da kullanıma sunulacak ve ilk olarak HBO Max’in hali hazırda mevcut olduğu pazarlarda yayına başlayacaktır.

Özetle, 2024’ten önce böyle bir haber çıkmayacak gibi duruyor. Öte yandan şu aralar Warner Bros.’a güvenmek mümkün değil. Constantine dizisini kesinlikle iptal etmeyeceğiz diye açıklama yapmışlardı. 3 hafta sonra diziyi iptal ettiler. Bu yüzden yarın çıkıp HBO Max Türkiye projesine tam gaz devam ediyoruz deseler şaşırmayacağız. Sadece yine şüpheyle yaklaşacağız.

Kaynak: Webtekno

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.