Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Hayao Miyazaki ile Son Filminde Çalışmak İster Misiniz?

Hayao Miyazaki ile Son Filminde Çalışmak İster Misiniz?

Uzun emeklilik planlarının arasından sıyrılıp yeni bir film projesine atılan ünlü Japon anime ve manga sanatçısı Hayao Miyazaki, 2019’da çıkması beklenen Tırtıl Boro (Kemushi no Boro) filminde onunla beraber çalışacak genç yetenekler aradığını duyurdu.

Şu anda Studio Ghibli ile çalışan Miyazaki, dünyanın her yerinden insanı onun ekibine katılması için çağırdı. Koyduğu tek şart ise katılanların 18 yaşından büyük olması ve Japonca diline tam olarak hakim olması. Onun dışında cinsiyet, tecrübe, millet ayrımı yapılmadan animasyon ve arka plan sanatında becerikli herkesi bekliyor.

6 aylık eğitim sonrası, 2017’nin ekim ayında başlayacak olan sözleşme 3 yıllık olacak ve eğer istenirse bu sözleşmenin uzatılabilecek. Tokyo’da Koganei isimli binada çalışanlar iş başı yapacak. Maaş olarak başlangıçta aylık 200.000 Yen ve yıllık 2 ikramiye teklif ediliyor, ki bu da aylık 6300 TL’den daha fazlası demek oluyor. Yol masraflarının karşılanması, sigorta paketleri ve ücretli tatil imkanları da sunuluyor. Sabah 10’dan akşam 7’e kadar olacak olan mesaide bir saatlik yemek molası da mevcut.

İlginizi Çekebilir  YıldızCon 2019'un Detayları Belli Oldu!

Eğer Japonca’yı biliyorsanız ve bu alanlarda yetenekliyseniz kaçırılmayacak bir fırsat. Elinizi çabuk tutun derim. Ayrıntılar ve ilana başvurmak için buraya tıklayabilirsiniz.