Haberler

Go Go Power Rangers, Rekor Satışla Hasbro’ya!

Hasbro, Power Rangers‘ın yayın haklarını Haim Saban‘dan yarım milyar doların üzerinde bir ücret karşılığı satın aldı.Saban Brands, bu yılın başlarında sürpriz bir açıklama yaparak Hasbro‘nun Power Rangers serisinin Batılı pazarlardaki lisansını satın aldığını duyurmuştu. Ama görünüşe göre bu sadece bir başlangıçmış. Dünyanın en büyük oyuncak üreticisi Hasbro bugün yaptığı açıklamada, 522 milyon dolara Power Rangers’ın bütün haklarını satın aldığını açıkladı.

Ufak çaplı bir servet değerindeki tarihi anlaşma ile ilgili konuşan Hasbro Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Brian Goldner, “Lisans anlaşmasında mutabık kaldıktan kısa bir süre sonra, Power Rangers’ın tüm potansiyelini ortaya koymak için yatırım zamanının geldiği açıkça ortaya çıktı. Power Rangers’ı oyuncaklar ve oyunlar, tüketici ürünleri, dijital oyun ve eğlence ürünlerini içeren tüm marka planlarımızda ve küresel anlamda önemli bir fırsat olarak görüyoruz” dedi.

Anlaşma gereği Saban, Hasbro’ya danışmanlık rolünü üstlenecek ancak artık yeni ellerde olan Power Rangers’ın geleceği için önemli değişiklikler olup olmayacağını henüz bilmiyoruz. Hasbro’nun, Saban’ın finansal başarı elde edemediği, sinema serüvenini yeniden başlatıp başlatmayacağı merak konusu… Uzun vadede aksiyon figürü oyunlara yoğunlaşan Hasbro, Power Rangers’tan da bu konuda mümkün olduğu kadar uzun süre yararlanmak isteyecektir. Hasbro imzalı ilk Power Rangers oyuncak setinin bahar 2019’da çıkacağı kesinleşti bile. Umalım ki Hasbro’nun tüm hedefi oyuncaklarla oynamak olmasın.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Magic the Gathering RPG Oyunu Duyuruldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.