AYBABTUHaberler

Fallout İçin Resmi Rol Yapma Sistemi Geliyor!

Daha öncesinde Star Trek ve Conan evrenleri için hazırladığı rol yapma sistemleri ile ödül kazanan Modiphius Entertainment, Fallout için bir sistem geliştirdiklerini duyurdu.

Aslında Fallout, Modiphius’ün ilk defa keşfedeceği bir evren değil. Geçtiğimiz yılın yaz aylarında Fallout: Wasteland Warfare adı altında bir masaüstü minyatür savaş oyunu geliştirmişlerdi. 32mm boyutlarındaki figürleri, kolay öğrenilen sistemi ve hikaye anlatıcılığını da destekleyen kural kitabıyla oyuncuların ilgisini çekmeyi başarmıştı.

Firma bu ilgiden memnun kalmış olacak ki Fallout: Wasteland Warfare için bir genişleme kitabı, üzerine de bir Fallout rol yapma sistemi çıkaracaklarını duyurdular.

Tam lisans desteği alan isimsiz Fallout rol yapma oyunu, firmanın ödüllü 2d20 System’i ile hazırlanacak. Fallout evrenini başarıyla yansıtacağı düşünülen sistem hakkında ise çok fazla bilgimiz yok.

Şu an için önümüzdeki yaz aylarında, savaş oyunları için bir genişleme kitabı yayınlayacaklarını açıkladılar. 2020 yılı itibariyle de Fallout’u konu edinecek bir rol yapma sistemi çıkaracaklar.

Fallout Nedir?

Modiphiüs, hazırladığı sistemler ve kural kitaplarıyla son dönemki ENnie Ödülleri’nde de ön plana çıkmış bir firma. İşin altından başarıyla kalkabileceklerini düşünüyorum.

Öte yandan sistem Fallout evrenini kapsarken nelere dikkat edecek, onu da merak ediyorum. Bethesda’nın son yıllardaki başarısız kararları yüzünden, Fallout’un zaman çizgisi bir hayli bozulmuştu.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Oyun Tasarımı Yüksek Lisans Programı Nedir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.