Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Fallout Cosplayi Canlı Bomba Sanıldı!

Fallout Cosplayi Canlı Bomba Sanıldı!

Günümüzde dünyanın birçok ülkesinde cosplay çalışmalarına olan ilgi iyice artmış durumda. Gerçekçi cosplay çalışmaları Kanada’da olduğu gibi başınıza talihsiz olayların gelmesine neden olabilir.

Geçtiğimiz salı günü, Kanada Grande Prairie’de Fallout temalı cosplay çalışması yapan bir genç polisler tarafından neredeyse vuruluyordu. Gaz maskesi, kask, zırh, mermi kemeri ve “New California Republic” bayrağı taşıyan genç, bomba süsü vermek için gümüş rengine boyadığı Pringles kutularıyla herkesin ilgisini çekti. Kanada sokaklarında yürürken çevredeki insanlar tarafından canlı bomba şüphesiyle ihbar edildi.

İhbar üzerine harekete geçen Kanada Kraliyet Polisi, uzun namlulu silahları ile olay yerine geldi. Kanada Kraliyet Polisi’nden Onbaşı Shawn Graham, “Şüpheli bir dükkana girerken görüldü. Sonrasında ise polis arkadaşlarımız dükkan çalışanlarını güvenli bir şekilde çıkarmayı başardılar” dedi.

Polis, o sırada kostüm için ölçü almakta olan Lynn’s Alterations dükkanının sahibi Hoa Huynh’u arayarak adamın üstünde kablo görüp görmediğini sordu. Gördüğünü onaylayan Huynh’a polis, arka kapıdan çıkmasını söyledi. Polisin ve diğer sakinlerin bomba sandığı şeyin gümüş renge boyanmış birkaç Pringles kutusu olduğu ortaya çıktı. Polis memurları cosplay çalışması yapan genç ile konuşmayı deneyerek aslında neler olduğunu anladı. Canlı bomba sandıkları kişinin cosplay çalışması yaptığı ortaya çıkmasına rağmen cosplayci göz altına alındı ve kısa süre içerisinde serbest bırakıldı.

İlginizi Çekebilir  Yıldız BKFK Online FRP Etkinliğinin Detaylarını Duyurdu

“Aksi kanıtlanana kadar gereken prosedürleri uygulamak zorundayız” diyen Onbaşı Graham, “Her şey olup bittikten sonra ‘Tamam, ortada ne bomba ne de suça yeltenme varmış. Alt tarafı kostümlü biriymiş.’ dediğinizde kendinizi gerçekten iyi hissediyorsunuz.” açıklamasını yaptı.