Haberler

Elon Musk, Beyin Çipi Takılan Bir Maymuna Video Oyunu Oynamayı Öğretiyor

Neuralink firmasında bilimsel deneylere devam eden Elon Musk, beyin çipi taktıkları bir maymunla video oyunu oynamaya çalıştığını söyledi.

Bilimkurgu geleceğini yaratmak için birçok alanda çalışmalarını sürdüren Elon Musk, Clubhouse‘taki Good Time programına katılarak sürpriz yaptı. Beyin ile bilgisayar arasında bağlantı sağlayan Link adlı çipin deneylerine devam ettiklerini belirten Musk, kafatasında kablosuz implantı olan ve zihnini kullanarak video oyunlar oynayabilen bir maymunları olduğunu söyledi.

Maymunun mutlu olduğunu belirten Musk, “Anlamaya çalıştığımız şeylerden biri maymunların birbirleriyle akıl oyunları oynayıp oynayamayacağı. Bu oldukça havalı olurdu.” diye sözlerini sürdürdü. Bunların Neuralink için uzun vadeli hedefler olduğunu belirten Musk, asıl amacının beyin-omurga sakatlıkları yaşayan insanlara yardımcı olabilmek olduğunu tekrarladı.

Neuralink‘in nihai hedeflerinden biri de, bir kullanıcının zihnini başka bir vücuda aktarmasına izin verecek hafıza kaydetme teknolojisine ulaşmak. Elon Musk bu hedefi, “Ölecek olsaydınız, zihniniz başka bir insan vücudu veya bir robot bedeninde geri dönebilirdi. Robot mu insan mı olacağına siz karar verebilirsiniz.” sözleriyle açıklıyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  FRPNET, GameX in Trump Etkinliğindeydi!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.