Edebiyat

“Umut Asla Kaybedilmez” – Gürhan Öztürk’ün Varoluş Macerası İkinci Kitapla Devam Ediyor

Gürhan Öztürk tarafından 2013 yılında çıkarılan Varoluş’un devam kitabı Varoluş 2 okurlarla buluştu.

Varoluş mücadelesinin kaldığı yerden devam ettiği Varoluş 2‘de; peş peşe gelen ölümlerin getireceği acılar Poyraz ve grubunu Reis ve Hoca Efendi‘den daha güçlü bir düşmanla karşı karşıya getirecek. En son çadır kentte kalan kahramanlar daha zorlu bir maceraya atılacak ve bir yandan da William‘ın herkesi uyarmaya çalıştığı Kış gelmek üzere…

Umut ne kadar yüce bir kavram gibi geliyor kulağa. Onunla yaşıyoruz ve var olmaya devam ediyoruz. Attığımız her adımda onu hissediyor olsak bile bazen unutuveriyoruz. Oysa aldığımız en ufak bir zaferde ona borçlu olduğumuzu sürekli kendimize hatırlatmamız gerekiyor.

Bir zaman gelir, öyle bir kuzey rüzgârına yakalanırsın ki her şeyin elinden uçar gider. Nefes almak bile güçsüzleşir. Yüreğin nefretle dolar ve kendine şu soruyu sormaya başlarsın: “Ben niye yaşıyorum?” Hatta daha da ileri gidersin ve “Ben neden varım?” diye sorarsın. Yanıt bulamazsın ve karanlığa sığınmak zorunda kalırsın. Seni sürükleyen poyrazın bir parçası olursun.

Toprak olsa da umutların seni hayata bağlayan ve yine var olmanı sağlayan şey ailedir. Onunla umutlanırsın ve yaşarsın. Onunla kaybedersin ve yok olursun. Sonunda yine o seni bulur ve tekrardan ayağa kaldırır. Ailen varsa umudun hep seninle beraber olmaya devam eder.

Kızım hayatta olsaydı ona vereceğim yegâne öğüt şu olurdu: “Kızım, umut asla kaybedilmez! Onu kaybettiğini düşünüyorsan bakacağın iki yer vardır. Biri kendi yüreğin, diğeri de ailenin…”

Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık (KDY) etiketli Varoluş 2 kitabı tam 336 sayfa.

Keyifle okuyun.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  İstanbul Kitap Fuarı 35. Kez Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.