AYBABTUEdebiyat

Tolkien’in Hiç Görülmemiş Orta Dünya Makaleleri 2021’de Geliyor

J.R.R. Tolkien‘in Orta Dünya ile ilgili bugüne kadar hiç yayınlanmamış yazılarının bir araya getirileceği The Nature of Middle-earth adlı koleksiyon kitabı 2021 yazında yayınlanacak.

Orta Dünya‘da Elflerin ölümsüzlüğünden Gondor’un coğrafyasına ve hangi ırkların sakallarının çıktığına kadar birçok konuya açıklık getirecek olan The Nature of Middle-earth, HarperCollins etiketiyle çıkacak. Tolkien‘ın makaleleri okurları bir kez daha The Silmarillion, Unfinished Tales ve The Lord of the Rings dünyasına götürecek.

Tolkien‘ın 1937 yılında yayınlanan The Hobbit hikayesinden öldüğü güne kadar Orta Dünya hakkında yazmaya devam ettiğini belirten Harper Collins Yayın Müdür Yardımcısı Chris Smith kitapla ilgili şu sözleri söyledi;

Tolkien’a göre Orta Dünya keşfedilecek koca bir dünyanın bir parçasıydı ve The Nature of Middle-earth‘teki yazılar, yarattığı benzersiz dünyayı anlamaya yardımcı olacak yolculukları gözler önüne seriyor.

The Nature of Middle-earth‘ün, okurlara tam keşif anında Profesör Tolkien‘ın omzunun üzerinden bakma şansı sunan gerçek bir hazine olduğunu ifade eden Smith, her sayfada Orta Dünya‘nın olağanüstü bir şekilde yeniden hayata getirildiğini söylüyor.

Christopher Tolkien ile Carl F. Hostetter‘ın düzenlemesinden geçen yazılar; Elflerin ölümsüzlüğü ve yeniden dünyaya gelmeleri, Valar’ın doğası, Orta Dünya’nın tanrısal ruhları, Numenor’un diyarları ve canavarları, Gondor Krallığı’nın coğrafyası ve sakalı çıkan ırklar gibi konuları içeriyor. Koleksiyon kitabı Haziran 2021‘de raflardaki yerini alacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Tolkien'in Irkları - Mitolojide Yolculuk

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.