Edebiyat

Terry Pratchett’ın Yayınlanmamış Eserleri Ardından Yok Edildi

Terry Pratchett, hayalgücünün sınırlarını zorlarken aynı zamanda mizah anlayışını çok ayrı bir boyuta taşıyan İngiliz yazar, 12 Mart 2015’te bu dünyadan göçerken arkasında bıraktığı birçok eserle unutulmayacaklar arasına girdi bizim için.

Geriye bıraktığı kitaplarını bitecek korkusuyla yavaş yavaş sindirmeye çalışırken bir yandan hala bitmemiş eserlerinin olduğu bilinci içimizi rahatlatıyordu. Fakat Alzheimer hastalığına yakalanan yazarın son isteklerinden biri öldükten sonra kalan tüm eserlerinin yok edilmesiydi. Ve istediği gibi de oldu, anısına yapılan törenle Terry Pratchett’ın hard diskleri Lord Jericho olarak adlandırılan eski bir buharlı silindirle yok edildi.

İçinde birçok tamamlanmamış eser bulunan hard diskin yok edilmesi okuyucularını her ne kadar üzse de Terry Pratchett’ın asistanı Rob Wilkins son görevini yerine getirerek Pratchett’ın anısını tekrardan onurlandırmış oldu.

Artık içindekiler ulaşılamaz hale gelse de, Salisbury Müzesi’nde yazarın hayatı ve eserlerinden oluşacak olan sergide kalan parçaları Eylül ayından sonra görmek mümkün.

Ardından bizlere Diskdünya gibi muhteşem bir seri bırakan yazarın Bitirilmemiş Öyküler kitabını son defa okumak güzel olabilirdi. Sanıyorum ki bu bizlere artık sadece bir hayal olarak kalacak.

Tamam dostum, uğraşma, bitti işte…

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Edgar Allan Poe'nun Kült Eseri The Raven'ı Neil Gaiman'dan Dinleyin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.