Edebiyat

Stephen King’in En İyi Roman Fikri Jason Voorhees’in Hikayesi

Korku efsanesi Stephen King’in gerçekleşmeyen hayali, “Friday’s the 13th’s” (13. Cuma) serisinden Jason Voorhees‘in hikayesini bir katilin perspektifinden anlatmakmış.

Bugüne kadar 60’tan fazla roman 200’ün üzerinde öyküyle korku edebiyatını şekillendiren, eserleri yıllardır birçok film ve diziye uyarlanan Stephen King, 13. Cuma serisinin başrolündeki Jason Voorhees karakterine geri dönmeyi çok istemiş.

Twitter‘da; palası ve buz hokeyi maskesi ile roman ve uyarlamalarda ortalığı kana bulayan Jason Voorhees karakteriyle ilgili bir mesaj paylaşan Stephen King, en iyi roman fikrini açıkladı.

King, hikayeyi Voorhees‘in bakış açısından ele almayı hayal ettiğini şu sözlerle ifade etti:

“Hiç yazmadığım (muhtemelen asla yazmayacağım) en iyi roman fikrim “Ben Jason”. Jason Voorhees‘in kendi anlatımıyla cehennem kaderi: defalarca öldürülüp Crystal Gölü‘ne atılmak. Cehennem gibi, varoluşsal bir kader! Sadece izin almak için gereken yasal süreci düşünmek bile başımı ağrıtıyor ve kalbimi de. Aman tanrım birisi hikayenin Jason tarafını anlatmamalı mı? Blumhouse bunu bir film yapabilirdi”

Stephen King‘in mesajına sayısız destek yorumu yağarken, aktör-senarist ve yapımcı Patton Oswalt, o romanı hemen istediğini hatta “Leatherface: How to Make An American Quilt” ve “Michael Myers: Babysitter, Clubbed” gibi örneklerin de çıkabileceğini söyledi.

King‘in ellerinden Jason Voorhees‘i yeniden okumak oldukça eğlenceli olurdu. Belki de günün birinde yazar. Hatta bu hikayeyi beyazperdede izlemeyi de çok isterdim. Siz ne dersiniz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Solamniya Fanzin'in 4. Sayısı Hazır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.