Edebiyat

Stephen King’den, Cujo’nun Tüyler Ürperten Devam Hikayesi: Rattlesnakes

Usta yazar Stephen King, 80’lerde, kuduz bir köpeğin yaşattığı dehşeti anlattığı Cujo romanının devamını yazıyor. Rattlesnakes adlı kısa roman hakkında konuşan King, korkunç bir sahneden de ipucu verdi.

Korku edebiyatının efsane ismi Stephen King, durmak bilmeden yazmaya devam ediyor.

Sonbaharda okurlarla buluşacak Fairy Tale romanının yanı sıra Mr. Mercedes üçlemesinden Holly Gibney karakterinin hikayesini yazan King, yeni bir öykü daha yazdığını duyurdu.

The Loser’s Club Podcast‘e konuşan Stephen King, 1981 yılında çıkardığı ve klasikleri arasına giren Cujo‘nun devam hikayesini kaleme aldığını söyledi. Rattlesnakes (Çıngıraklı Yılanlar) adını verdiği yeni kısa roman hakkında detaylar da veren usta yazar, “Rattlesnakes adında uzun bir hikaye yazdım. Ve bir kısımda; daha 4 yaşında olan ikizlerin bir çıngıraklı yılan çukuruna düşmesini içeriyor. Ve yılanlar onları kapıyor. Bu korkunç bir sahne. Az önce yazdığım bu kısa roman, Rattlesnakes aslında Cujo’nun devamı.” açıklamasını yaptı.

King‘in 1981 yılında basılan Cujo adlı romanı, 1983 yılında sinemaya uyarlanmıştı. Castle Rock, Maine‘de geçen Cujo; kuduz olan bir köpeğin, bir anne ve oğluna yaşattığı kabusu konu alıyordu.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.