Edebiyat

Star Wars’a Göre Dünya Kitabı Raflarda

Star Wars artık bir film olmaktan çıkıp sadece geeklere değil tüm insanlara hitap eden ve tüm herkesi etkisi altına alan bir kültüre dönüştü. Peki ya Star Wars evreninden dünyamıza bakmaya ne dersiniz?

Tarih, sanat, hukuk, bilim, siyaset ve ekonomiye Star Wars gözlüklerinizi takarak bakmaya ne dersiniz? Harward Hukuk Profesörü ve Beyaz Saray eski danışmanı Cass R. Sunstein, baba-oğul çatışmaları, sanatta başarı, yaşam problemleri, anayasa hukuku, iktisadi değişiklikler ve siyasi ayaklanmalar gibi ciddi konular ile Star Wars arasındaki paralellikleri eğlenceli bir üslup ve akıcı bir anlatımla anlamamızı sağlıyor.

Star Wars’a Göre Dünya, George Lucas’ın yarattığı galaksiler arası fantastik dünyanın ilk taslakları ile ilgili ilginç bilgiler de veriyor. Bu taslaklarda hangi karakterlerin olduğunu, Harrison Ford’un çekimlerin başladıktan sonra projeye nasıl dahil olduğunu, Lucas’ın Yeni Bir Umut gösterime girdikten sonra neden Hawai’ye kaçtığını merak ediyor musunuz? Öyleyse Yeni Bir Umut’tan Güç Uyanıyor’a kadar serinin başlıca karakterleri ile eğlenceli ve oldukça öğretici bir yolculuk sizi bekliyor.

star-wars-gore-dunya-resim-kapaklar

Star Wars’ın fanatiği olabilirsiniz ya da sadece seviyor olabilirsiniz. Bu kitap sadece Star Wars hayranları için yazılmadı. Bugüne kadar dünyada en fazla fanatik yaratan bu fenomenin nasıl bu hale geldiğini ve sizin bundan nasıl faydalanabileceğinizi gösteren bu ilginç eseri Star Wars’ı hiç duymamış olanlar ya da nefret edenlerin bile ilgiyle okuyacağını biliyoruz. Bu kitap, Dünya’nın işleyiş kurallarına ilişkin ve bunun içerisinde kendinizi nasıl konumlandırabileceğinize ilişkin mesajlar içeriyor. Dünya’ya, Dünya’dan elde edebileceklerinize ve geleceğin nasıl kurgulanacağına odaklanarak okursanız Güç’ü nasıl kullanabileceğinizi de fark edeceksiniz.

Şaka değil! Eğer bir Jedi ya da Master Yoda gibi Güç’ün sizinle olmasını istiyorsanız Cass R. Sunstein’i çok dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Koskoca adamlar köpek kıyafeti içinde dolaşıyor. Bu saçmalık.”
– Harrison Ford (Han Solo)

“Sette öyle bir ortam vardı ki hepimiz işe yaramayacak bir film çektiğimizi düşünüyorduk.”
– Anthony Daniels (C-3PO)

“Birçoğumuz saçmalıktan başka bir şey yapmadığımızı düşünüyorduk.”
– David Prowse (Darth Vader)

“Filmin başarılı olma ihtimali zilyonda birden biraz daha fazla”
– George Lucas (Senarist-Yönetmen-Yapımcı)

Cass R. Sunstein‘ın yazdığı, Dilek Boyraz‘ın çevirisini yaptığı 208 sayfalık kitap Sola Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı. İyi okumalar!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Bu Fahrenheit 451 Kitabını Okumak İçin Önce Yakmanız Gerekiyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.