Edebiyat

Patrick Rothfuss, The Doors of Stone Giriş Bölümünü Okudu

Kral Katili Güncesi serisinin yazarı Patrick Rothfuss, uzun zamandır serinin üçüncü kitabı The Doors of Stone‘u (Taş Kapılar) bitirmediği için eleştiriliyordu. Canlı yayında, yeni kitabın giriş bölümünü okudu.

Serinin ilk iki kitabı Rüzgarın Adı (2007) ve Bilge Adamın Korkusu (2011) ile fantastik edebiyat dünyasında hızlıca önemli bir yere gelen Kral Katili Güncesi serisi bir türlü devam edemedi. Okurlar merakla Patrick Rothfuss’un The Doors of Stone (Taş Kapılar) adını verdiği üçüncü kitabı bitirmesini bekliyorlar.

Patrick Rothfuss ise bazen oyunlara daldığını söylüyor, bazen kafasını toplayamadığını söylüyor ama her seferinde de kitabı bitireceğinin sözünü veriyor. Dün yaptığı Twitch yayınında ise kitabın giriş bölümünü okudu.

The Doors of Stone Giriş Bölümü

YouTube player

Kitabın giriş bölümünü okuyarak beklentileri ve heyecanı çok arttırdı. Yine de benim aklıma, “10 yıllık sürede sadece giriş bölümünü mü yazdı acaba?” sorusu geliyor maalesef.

Patrick Rothfuss, üretkenliği ile tanınan bir yazar değil. Kendisinin ilk kitapları Rüzgarın Adı (2007) ve Bilge Adamın Korkusu (2011) zaten. Bunun dışında yine seriden bir karakter olan Auri’nin hikayesini anlatan Sessizliğin Müziği (2014) isimli kitap yayınlandı. Bu yetmedi, herkes en nihayetinde serinin üçüncü kitabını bekliyor.

Artık ne zaman Patrick Rothfuss’un adı geçse okurlar, “Üçüncü kitap gelsin artık” diye tepkilerini belirtiyorlar. Bu kadar tepkiye rağmen yazarın canlı yayında kitabı okuması umutlandırdı. “Umarım kitap bitmiştir de artık reklamı için böyle şeyler yapıyordur,” demek istememize sebep oluyor. Çünkü çıkış tarihi artık o kadar belirsiz ki bizim 1 Nisan şakamıza bile konu oldu.

Bakalım kitap bizlere ne gibi maceralar sunacak? Her şeyden önce acaba ne zaman çıkacak?..

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The Strain: Guillermo Del Toro'dan Vampir Dizisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.