Edebiyat

Oyuncu Alan Rickman’ın Günlükleri 2022’de Yayınlanacak

Harry Potter serisindeki Profesör Severus Snape rolüyle hafızalarımıza kazınan oyuncu Alan Rickman‘ın 25 yıldan fazla süre yazdığı günlükler kitaplaştırılıyor.

2016 yılında pankreas kanserine yenik düşen Alan Rickman‘ın hayatını ve meslek yaşamını aktardığı 27 bölümlük el yazısı günlükleri okurlarla buluşacak. Harry Potter film setlerinde geçirdiği 10 yıl boyunca yaşadığı kamera arkası hikayelerini de içeren günlüklerde tecrübeli aktörün arkadaşlık ilişkilerinden politik görüşlerine kadar birçok konu yer alıyor.

Günlük yazmaya 90’larda başlayan Rickman, bir gün yayınlamak amacıyla anılarını ve düşüncelerini kağıda dökmeye başladığında kariyeri de hareketlenmiş. Royal Shakespeare Company‘deki Les Liaisons Dangereuses‘ta Valmont, 1988‘deki Die Hard filminde Hans Gruber rolünü alan Alan Rickman; Harry Potter, Love Actually, Sense and Sensibility, Galaxy Quest ve daha pek çok filmde kamera karşısına geçti.

The Diaries of Alan Rickman adıyla yayınlanacak kitabın editörlüğünü daha önce Beatrix Potter, Dorothy Wordsworth ve John Fowles gibi isimlerin günlüklerini düzenleyen Alan Taylor yapacak. Rickman’ın günlükleri, Canongate tarafından 2022‘de basılacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Harry Potter: Wizards Unite Yarın Çıkıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.