Edebiyat

Oyun Dünyasından Fantastik Bir Orman – Kutsal Orman’ın Renkleri

Ankara merkezli mobil oyun geliştirme stüdyosu Kuixo Kurucu Ortağı ve Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği Yönetim Kurulu üyesi Burcu Coşkun Şengül’ün, Kuara Masalları adını verdiği fantastik serisinin ilk kitabı olan Kutsal Orman’ın Renkleri çıktı.

YazarEvi iş birliği ile Luna Yayınları etiketi ile yayımlanan Kutsal Orman’ın Renkleri, Kuara Dünyası’nı okurlara tanıtırken; arkadaşlığı, sadakati, yeteneklerini ve ihaneti sorgulayan genç elflerin Üstat Okul’da çıktıkları rengarenk büyülü bir öz keşif yolcuğunu anlatıyor.

“Tasarladığım Oyunun Oyuncusu Olarak Buldum Kendimi”

Aynı zamanda Meta Developer Circle Ankara liderlerinden olan kitabın yazarı Şengül, “İşim gereği her ay yoğun bir şekilde oyun fikri düşünüyorum. Bu düşünme seanslarından birinde aklıma Kuara Dünyası ve elflerin günlük yaşamları geldi. Çok heyecandım ve hızlıca yazmaya başladım. Gelişen olayları kaleme alırken kendi tasarladığım bir oyunun oyuncusu olarak buldum kendimi. Sonunda çıkan serüvenden ve kurgu dünyadan çok memnunum. 13 yaş üstü bütün gençlerin bir solukta okuyacakları bir roman olduğunu düşünüyorum,” diyor.

Kovucular, Toplayıcılar, Elfler, Kutsal Orman, Tela ağaçları…

Penceresinin etrafını saran beyaz yaprakların arasından, alacalı Kutsal Orman ağaçlarından oluşan Anthyr kentini, belki de ilk kez tüm dikkatini vererek inceledi. Anthyr kentinin dokusu; yedi uçlu, dalgalı kenarlı yeşil yaprakları ve açıklı koyulu kahverengi tonlarda, rengârenk damarlı kabuklarıyla ünlü Tela ağaçlarından oluşuyordu. Geniş, çentikli yaprakların birbirine nazikçe dokunuşlarının fısıltısı kuş cıvıltılarının neşeli şarkılarına ritim tutuyor, toprağın taze kokusu çiçeklerin burun kaşındıran keskin kokularına karışıyordu. Laeriel gülümsedi. Anthyr’den her zaman olduğu gibi huzur yayılıyordu.

“Kuara Dünyası’nda, Kutsal Orman’ın derinliklerinde Laeriel ve elf arkadaşlarının Üstat Okul’da başlayan macerasında yaşanacakları duyduğunuzda “sivrintilerinize” inanamayacaksınız.”

Büyülü dünyada Laeriel’in serüvenine okurları da ortak eden Kutsal Orman’ın Renkleri, 328 sayfadan oluşuyor.

iyi okumalar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Bilimkurgunun En Önemli Eserlerinden "Biz" Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.