Edebiyat

NieR: Automata’nın İlk Kitabı Long Story Short İçin Çıkış Tarihi Duyuruldu

Nier: Automata hayranlarına heyecan verici bir müjdemiz var. İlk çıktığı günden beri dünya çapında büyük bir yankı uyandırdı. Giderek artan bir hayran kitlesine sahip oyun kazandığı birçok ödülle kendini kanıtladı. Şimdi de oyunun derinlerine inip hikayeye derinlemesine inme zamanı. Viz Media iki seriden oluşacak kitabın ilki olan “Long Story Short“un çıkış tarihini yayınladı.

Long Story Short’un Çıkış Tarihi 9 Ekim

Kitabın şu an Japonya’da orijinal dili ile satışları yapılıyor. Şimdi ise şirket İngilizce çevirisini satışa çıkaracağını duyurdu. Kitabın çıkış tarihi olarak da 9 Ekim 2018 takvimlerde işaretlendi.

Long Story Short, Jun Eishima ve oyunun yapımcılarından Yoko Taro tarafından kaleme alınıyor. Oyunu bilmeyenler için bir giriş noktası olarak ve oyunla daha da deneyimli olanlar için bir cadde olarak çalışır. onun lore keşfetmek Romanda Nier: Automata’da yer almayan hikaye detayları ve karakter düşünceleri vardır. Bunlardan bazıları oyunun kahramanları tarafından alınan belirli eylemlerin algılarını değiştirir.

Oyunu bilmeyenler için bir giriş kapısı olacak olan kitap, sevenleri için de hikayenin ayrıntılarını öğrenme fırsatı sunuyor. Long Story Short, hikayeyi detaylıca anlatırken oyunda bulunmayan karakteri de ele alacak. Okuyucular bu karakterler sayesinde hikayeye farklı bir bakış açısı ile bakabilecek.

İkinci Kitabı Olan Short Story Long 2019’da Raflarda Yerini Alacak

2019’da ise Short Story Long adındaki ikinci kitabı İngilizce çevirisi ile satışa sunulacak. Bu kitapta ise Nier: Automata evrenine dair kısa hikayeler yer alıyor. Kitabın orijinali olan Japonca basımında sekiz tane hikaye yer alsa da İngilizce versiyonu için bu sayının aynı olup olmayacağı henüz belli değil.

Long Story Short’un ön siparişi şu an Amerika’da 15$ fiyatı ile satılırken Kanada için bu fiyat 20$. Dijital sürümünü almak isteyenler indirimden yararlanabiliyorlar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.