Edebiyat

Neil Gaiman Yeni Sandman Kitabını Açıkladı!

sandman-banner

Evet yanlış duymadınız. Tüm zamanların en çok satan çizgi roman serilerinden olan (ve içimizde her zaman ayrı bir yeri olan) The Sandman serisi muhteşem bir hikaye ile geri dönüyor.

Bundan daha önce de Watchmen serisi için geri dönecek demişler ancak herkes dalga geçip inanmamıştı ve karakterlerin geçmişine inen yeni bir seriyle geri dönmüştü. Yakın bir zamana kadar da aynısı Sandman için söyleniyordu. Eh artık işler şaka olmaktan öteye geçti. Çünkü hem DC Comics’in resmi açıklaması hem de Neil Gaiman’nın San Diego Comic-Con’da yaptığı açıklama ile The Sandman serisi kesin olarak geri dönüyor!

Bu haberden sonra Vertigo editörü Karen Berger yeni Sandman’in çizimlerini yapması üzere J.H Williams’ı görüşmeye çağırdı. Williams harika bir çizer olarak kendisini kanıtlamasının yanı sıra aynı zaman da Batwoman serilerinin hem yazarı hem de çizeri olarak epey tanınmış bir artist. Hatta yeni projeden bir çizim hazır bile!

sandman-prequel-coverEditör Karen Berger tekrar Neil ile çalışma heyecanını şöyle dile getiriyor:

“Neil Gaiman’ın hikayeleri gibisi yok. Ve Neil’ı The Sandman’deki evinde; o karanlık, içli ve destansı yerde daha pek çok yıl boyunca yeni okuyucularıyla görmek gibisi yok. Onunla ve sıra dışı, yer sarsan artist J.H Williams ile çalışmak büyük bir hayalin gerçekleşmesi gibi…”

Aşağıdaki videoda Neil Gaiman bizzat The Sandman’in döneceğini ve sebeplerini açıklamakta. Kısaca özet geçmek gerekirse şöyle anlatıyor;

“Sandman’i yazmayı bitirdiğimde hala anlatılmamış bir hikaye kalmıştı. O da Morpheus’un ilk sayıda çok kolay yakalanmasına neyin sebep olduğu ve neden bitkin bir şekilde çok uzaklardan geri gönderildiği hikayesiydi. Bu hikayeyi Sandman’in 20.yılında yazmaya başlayacaktık. Ancak zaman bizden hızlı ilerledi. Ve şimdi 25.yıl dönümü yaklaşırken bu hikayenin sonunda anlatılacak olmasından dolayı sevinçli ve heyecanlıyım.”

Şu ana kadar 7 milyon kopyadan fazla satan ve Türkçe dahil dokuz dile çevrilen The Sandman serisinin geri dönmesi dünya üzerinde pek çok yerden harika yorumlar almaya başladı bile. Özellikle çizgi roman yazarları Neil Gaiman’ın ( J.H Willams ile birlikte tabi) geri dönmesini şu sıralar durgun olan çizgi roman dünyamıza epey hareket getireceğini söylüyor.

Yayımlanacak olan bu The Sandman mini serilerinin yayımlanma tarihleri internetten dijital olarak gün ve saat bazında duyurulacaktır.

Sandman Serisinin kitaplarına burada ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.