Edebiyat

Morbius: Kan Bağları Romanı Çıktı

Morbius filmi ertelene ertelene bir hal oldu. Ancak filmi heyecanla bekleyen Marvel hayranlarının imdadına Epsilon Yayınevi koştu. Morbius: Kan Bağları romanı karakterin başka bir hikayesini anlatmak üzere artık raflarda.

Jared Leto‘nun başrolünde olduğu Morbius filmi geçtiğimiz haftalarda bilmemkaçıncı kez ertelenmişti. Spider-man çizgi film serisini izleyerek Morbius’u beklemeye devam edebilirdik tabii. Fakat Epsilon Yayınevi bize bir alternatif daha sundu.

Morbius: Kan Bağları romanını Marvel için daha önce başka hikayeler de kaleme almış olan Brendan Deneen yazıyor. Ancak yazarın en öne çıkan hikayeleri Flash Gordon’la ilgili olanlar. Kübra Tekneci’nin çevirmenliğini yaptığı kitap 320 sayfadan oluşuyor.

Romanın Goodreads yorumları biraz karışık. Bazı okurlar romana bayılmışlar. Ancak romanı yüzeysel ve yetersiz bulanlar da olmuş. Okuyup göreceğiz bakalım.

Kitabın arka kapak yazısı ise şöyle:

Dr. Michael Morbius, hastası olduğu ve nadir görülen ölümcül bir kan hastalığına çare ararken, insan kanına doyumsuz bir arzu duyacak şekilde kendisini lanetler ve yaşayan bir vampire dönüşür. Korkunç durumunu tedavi etmeye çalışırken, İblis-Ateşi tarikatının liderlerinden Catherine’in kız kardeşi Amanda Saint’le dost olur. Zehirli-Tarlakuşu olarak da bilinen Catherine Saint’in iki amacı vardır. Cehennemin bütün güçlerini yeryüzüne salmak ve Morbius ile Amanda’yı öldürmek. New York’a kadar tarikatın izini süren Morbius ve Amanda, ne pahasına olursa olsun Zehirli-Tarlakuşu’nu durdurmaya kararlıdırlar. Ancak Morbius kendini, tarikatın yeraltında kurduğu ve canavarları birer piyon olarak kullanan dövüş kulübünde bulduğunda her şey bir ölüm kalım savaşına bağlanacaktır.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Kutlukhan Kutlu ile Fantastik Atölye

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.