Edebiyat

Jason Schreier’in Press Reset Kitabının Çevirisi Bitti

Kan, Ter ve Pikseller ile Jason Schreier oyun dünyasının gerçeklerini muhteşem anlatımıyla bizlere aktarmıştı. Dolayısıyla yazarın Press Reset adlı ikinci kitabının çevirisinin tamamlanması bizleri hayli heyecanlandırdı.

Yazarın ikinci kitabının adı Press Reset: Ruin and Recovery in the Video Game Industry. Yani Yeniden Başlat: Video oyun endüstrisinin yıkımı ve yeniden doğuşu. Çevirisi de yine İthaki’den geliyor ve M. İhsan Tatari’nin usta ellerinden çıkıyor. Kitabın çıkış tarihini ve Türkçe ismini henüz bilmiyoruz. Sadece Tatari’nin bizlere verdiği müjdeyi sizlerle paylaşmak istedik.

Junction Point (Epic Mickey), Irrational (BioShock), Molasses Flood (The Flame in the Flood), 2K Marin (BioShock 2), Visceral (Dead Space), 38 Studios ve Big Huge Games (Kingdoms of Amalur) ve Mythic (Dungeon Keeper Mobile) stüdyolarının neden kapatıldığı anlatılıyor. Bunun yanı sıra bölüm aralarında oyun dünyasına dair başka hikâyeler de okuyoruz. Deus Ex ve System Shock nasıl doğdu? Warren Spector gibi efsane bir isim durup dururken neden bir Mickey Mouse oyunu yaptı? Dead Space 3’e niçin co-op eklendi… gibi gibi.

M. İhsan Tatari

Press Reset’i beklerken yazarın Kan, Ter ve Pikseller kitabını video oyunları ile ilgilenen herkese öneriyoruz. Sadece oyun yapmakla ilgilenen okurları hedeflemiyor anlattıkları. Aslında oyun oynayan herkese hitap ediyor. Çünkü heyecanla beklediğimiz oyunların neden ertelendiğini öğreniyoruz bu kitapta. Ya da neden ikinci oyunların ilki kadar iyi olmadığını. Gelmiş geçmiş en iyi Star Wars oyunlarından biri olabilecek olan Star Wars 1313‘ün iptal edilme sürecini öğrenerek öfkeleniyoruz mesela. Kitabı okumak çok güzel bir deneyimdi. Bu yüzden Press Reset kitabı da bizi heyecanlandırıyor.

İlk kitap geçen yıl yılbaşı hediyesi olmaya uygun bir zamanda çıkmıştı. Muhtemelen Press Reset de 2021’in son hediyelerinden olmaya yetişecektir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Kadim Bir Geleneğin Son Taşıyıcısının Hikayesi: Çataldili Konuşan Son İnsan

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.