Edebiyat

J.K. Rowling’den Kuzey Amerika Büyücüleri Hikayeleri!

magic-in-north-america

Harry Potter severlerin mabedi kabul edebileceğimiz Pottermore sitesini hareketli günler bekliyor.

J.K. Rowling yaptığı açıklamada bize Amerika’daki büyücülerin hayatı hakkında daha derin bilgiler verecek dört kısa hikayenin yakında yayınlanacağını söyledi. “The History of Magic in North America” ismiyle yayınlanacak hikayeler serisinin bu hafta sitede olması bekleniyor.

1920 New York’unda geçecek Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar? filmi öncesinde heyecanı diri tutmayı amaçladığı anlaşılan Rowling’in bu tutumundan hayranların pek de şikayetçi olduğunu sanmıyorum.

magic-in-north-america-resim

Entertainment Weekly’de yer alan detay bilgilere göre hikayelerde Birleşik Devletler Büyü Kongresi ve Amerika’nın Hogwarts muadili Ilvermony hakkında yeni bilgiler edineceğiz. Salem cadıları veya Amerikan büyücülerinin Amerikan yerlileri ile karşılıklı etkileşimi konuları da değinilmesi beklenen noktalar arasında.

Hikayelerin ilki 8 Mart tarihinde, bizim saatimize göre yaklaşık 16.00’da yayınlanmış olacak. Pottermore bunu takip eden her gün, aynı saatlerde bir yeni hikaye yayınlayıp 11 Mart‘ta seriyi tamamlamış olacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.