Edebiyat

Hayalet Tugay Geliyor!

hayalet-tugay-banner

Bilimkurgunun önemli isimlerinden John Scalzi, yeni kitabıyla bilimkurgu sevenlerin karşısına çıkıyor.

Geçtiğimiz aylarda Yaşlı Adamın Savaşı isimli kitapla okuyucuların karşısına çıkan Scalzi, serinin ikinci kitabı Hayalet Tugay ile kaldığı yerden devam ediyor.

Kitabın arka kapak yazısı şu şekilde;

hayalet-tugayHayalet Tugay, Koloni Savunma Güçlerinin Özel Kuvvetleridir. Bu seçkin askerler ölülerin DNA’sından yaratılır ve KSG’nin en zorlu operasyonlarına çıkacak mükemmel savaşçılar haline getirilir. Genç, hızlı, güçlü ve normal insan çekincelerinden bütünüyle yoksundurlar.

Evren, insanlık için tehlikeli bir yerdir—ve daha da tehlikeli olmak üzeredir. Önceden savaşmış olduğumuz üç ırk, uzaya yayılışımızı durdurmak için ittifak kurar. Onları bir arada tutansa KSG’nin en büyük sırlarını bilen hain bilim insanı Charles Boutin’dir. KSG galip gelmek için Boutin’in niye böyle bir şeye kalkıştığını bulmak zorundadır.

Jared Dirac —Boutin’in DNA’sından yaratılan bir süper insan— cevapları temin edebilecek yegane kişidir. Jared’ın beyninin Boutin’e ait elektronik anılara erişebilmesi gerekmektedir, fakat anı nakli başarısız olunca Jared, Hayalet Tugay’a teslim edilir.

Jared ilk başta mükemmel bir askerdir. Fakat Boutin’in anıları yavaş yavaş yüzeye çıktıkça Jared onun ihanetinin sebeplerini ve insanlığın düşmanlarının basit bir yenilgiden çok daha feci şeyler planladıklarını anlamaya başlar.

İlk kitapta olduğu gibi bu kitabın çevirisini de Cihan Karamancı üstlenmiş. Bu kitap 4 Mayıs 2012 tarihinde kitapçıların raflarındaki yerini alacak. Heyecanla bekliyoruz.

Kitabın künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz!

Kitabın ön okumasına buradan ulaşabilirsiniz!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.