Edebiyat

George R.R. Martin’in Yeni Kitabı Fire and Blood Geliyor!

Üzgünüm, keşke bu bir The Winds of Winter (Kış Rüzgarları) haberi olsaydı ama değil. Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin altıncı kitabını çıkarmak yerine bizi Targaryenler’ın köklerine götürmeyi tercih eden George R.R. Martin‘in Westeros tarihçesini anlattığı Fire and Blood (Ateş ve Kan ), 20 Kasım’da yayınlanacak.

Tam adı Ateş ve Kan: Taht Oyunlarından 300 Yıl Önce (Targaryen Tarihi) olan kitap, Targaryen ailesinin trajedi ve entrikalarına odaklanan Buz ve Ateşin Şarkısı’ndaki olaylara yol açan zamanlara dönecek. Kitap aslında yazarın Elio Garcia ve Linda Antonsson çizimlerine yer verdiği 2014 basım Buz ve Ateş Dünyası tarihindeki bir parçanın devamı niteliğinde…

Kitabın arka kapağında yer alan tanıtım yazısı şöyle:

Targaryenlerin heyecan verici tarihi, HBO’nun Game of Thrones’una ilham veren Buz ve Ateş’in Şarkısı yazarı George R.R. Martin’in ustalık ve titizlikle çalıştığı eserde hayat buluyor.
Ateş ve Kan; tüm ateş ve öfke hayranlarının dünya çapında çok satanlar listelerini ele geçiren George R.R. Martin’den bekledikleri, Westeros’taki Targaryenlerin tarihini anlatan iki ciltlik eserin ilki.

Game of Thrones’taki olayların yüzlerce yıl öncesinde, Doom of Valyria’dan kurtulan tek Ejderhalordu ailesi olan Targaryen Evi, Dragonstone’da yaşamaya başlar. Ateş ve Kan kitabı, “Demir Taht”ın yaratıcısı efsanevi Aegon’ın hikayesi ile başlar ve ikonik tahta sahip olmak için savaşan, hanedanlarını neredeyse parçalanma noktasına kadar getiren iç savaşa kadar Targaryen nesilleri ile devam eder.

Ejderhaların Dansı sırasında ne oldu? Doom’dan sonra Valyria’yı ziyaret etmek neden bu kadar ölümcül hale geldi? Daenerys’in üç ejderha yumurtasının kökeni nedir? Bu soruların yanıtlarını bulacağımız Ateş ve Kan, sanatçı Doug Wheatley tarafından çizilen 80’den fazla siyah beyaz illüstrasyonu da içeriyor. Usta yazar Martin, daha önce Buz ve Ateş Dünyası kitabında bu hikayelerin bazılarının küçük bölümlerini öğrenen okurlara, bu kez Targaryen tarihinin tamamını sunuyor.

(Edward) Gibbon’ın Roma İmparatorluğu’nun Gerileme ve Çöküş Tarihi’nin tüm kapsam ve görkemi ile Ateş ve Kan, Westeros’un dinamik, sıklıkla kanlı ve daima büyüleyici tarihinin yepyeni bir bölümünü okurlara sunan nihai bir taht oyunu.

20 Kasım 2018 tarihinde okurlarla buluşacak olan Ateş ve Kan için ön siparişin şimdiden açıldığını belirtelim.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones’un Görsel Efekt Yapımcısı, Ejderha Tasarım Sürecini Beyin Ameliyatına Benzetti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.