Galata Kulesi, Buz Ejderhası, Ela ve Limon’un Hikayesi – Galata Ejderhası

Bilge Ozan Kıran‘ın, İstanbul’un üzerine kabus gibi çöken dev bir buz ejderhasının hikayesini anlattığı Galata Ejderhası kitabı okurlarla buluştu.

İstanbul, Galata Kulesi, dev buz ejderhası, Ela ve muzır kedisi Limon‘u buluşturan Galata Ejderhası‘nın konusu şöyle:

Bir sabah Galata Kulesi’ne dev bir buz ejderhası kondu! Sisler içinde açılıp kapanan mavi kanatları, ölümcül bir fırtına başlattı. Galata artık bir elmas kulesiydi. Boğaz donmuş, evler kar altında kalmıştı. Tüm şehir, ejderhanın korkunç kükreyişleri ve gölgesi altında soğuk, açlık ve salgınla boğuşuyordu.

Küçük, cesur bir kız ve kedisi dışında herkes ejderhanın ölümcül nefesinden kaçıyordu. Ela ve muzır kedisi Limon, buz ejderhasından korkmuyorlardı. Çünkü ateşten bile daha sıcak bir kalpleri vardı. Şehir için son umut ışığıydılar. Gizemli arkadaşları ile dev ejderhaya meydan okudular.

Ela, onu gördüğünde zihninde çok eski bir ses duydu. Buz ejderhasının sırrı neydi? Adalıların söylediği gibi dünyada gerçekten sihir var mıydı? Ela ve arkadaşları, dev ejderhayı durdurabilecek mi?

Galata Ejderhası, buzlu sulardan erguvan bulutların üstüne, gizemli yeraltı tünellerinden Galata Canavarı Bıçakçı Petri’ye; sihirli mantarlardan, konuşan hayvanlara; büyülü bir kış masalı…

Kitap Yurdu Yayıncılık‘tan çıkan resimli fantastik kitap Galata Ejderhası, 55 sayfadan oluşuyor.

İyi okumalar.