Edebiyat

Ernest Cline, Üçüncü Ready Player One Kitabını Yazacak

Ready Player One‘ın devam kitabı Ready Player Two‘yu Kasım sonunda çıkaracak olan Ernest Cline, üçüncü kitabı yazmak istediğini açıkladı.

Entertainment Weekly‘ye verdiği röportajda son bir projesinin daha olduğunu söyleyen Ernest Cline, Ready Player One‘ın öncül kitabının haberini verdi. Cline, kendi çoçukluğundan esinlendiği Ready Player Zero‘da, Dungeons and Dragons ve video oyunları oynayarak büyüyen bir çocuğun hikayesini anlatacak.

Ready Player Two Kitabının Konusu Belli Oldu

VR ağı Oasis‘in kurucusu James Halliday’in ölümünden sonra, geride bıraktığı ipuçlarını toplayıp gizemi çözmeye çalışan Wade Watts ve arkadaşlarının macerasını aktaran 2011 basımı Ready Player One, 1980’ler pop kültürü öğeleriyle düzinelerce bilimkurgu film, dizi, kitap ve video oyununa atıfta bulunuyordu.

Steven Spielberg tarafından 2018‘de beyaz perdeye aktarılan ilk kitaptan 9 yıl sonra, 24 Kasım 2020‘de Ready Player Two‘yu yayınlayacak olan Ernest Cline, devam hikayesinde Oasis‘i daha harika ve bağımlılık yapacak hale getirecek başka bir Halliday keşfini anlatıyor.

Hikayeyi her zaman bir üçleme olarak gördüğünü ifade eden Cline, adını şimdiden Ready Player Zero koyduğu üçüncü kitabı öncül olarak tasarladığını söylüyor.

Serinin son halkasında; ilk kitapta pop kültür fanatiği olan ve Oasis‘i yaratan dev bir şirket kurduğunu öğrendiğimiz Halliday‘in çocukluğunu, hayatını ve ağı kurarken yaşadıklarını içermesini beklemek pek de yanlış olmaz sanki, siz ne dersiniz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.