Edebiyat

Erdoğan Küçükçelik’in “Okzo Hikayeleri” Serisinden İlk Kitap – Garibanların Şampiyonu

Yazar Erdoğan Küçükçelik, Fantastik Edebiyat serisi “Okzo Hikâyeleri”nin ilk kitabı “Garibanların Şampiyonu“nu okurlarla buluşturdu.

Kitapyurdu etiketiyle çıkan “Garibanların Şampiyonu“nda; baş karakter Herpolen‘in yaşadığı ülkeden sürülüp bir o yana bir bu yana savrulması, ezilenlere umut olacak bir savaşçı oluşu, zindanlara düşüşü ve onu bekleyen tuhaf kaderle yüzleşmesi mizahi bir dille anlatılıyor.

Öküzün Boynuzlarında Avare bir Gezegen! Okzo!

İlgili Makaleler

Hem fantastik, hem mizahî ancak hiçbir şey bildiğimiz gibi değil…

Bu özgürlüğe giden yolda taşa toprağa takılan, muz kabuğuna basıp kayan ve eğer ki düşerse tüm gezegenin kaderini değiştirecek bir garibanın hikâyesidir!

Okzo isimli Gököküz’ün boynuzlarında bir avare gezegen Okzo’da, Posta ve Yazı İşleri’nde zarf yalayıcısı Herpolen, büyükbabasını kaybettikten sonra Ballar şehrinden-farkında olmadan-sürülür ve dönüp dönemeyeceği belli olmayan bir yola çıkar. Krallığın en hızlı koşucusu Singis, Ayı Kral Golin’den kaçıp yüzünü hiç görmediği Herpo ile bilmeden bir kader ortaklığına adım atarlar. Onlara, kimi zaman yanlarında kimi zaman karşılarında olacak olan Tılsım, Ciency ve Süslükaktüs Rey gibi savaşçılar eşlik edecekler.

Kahramanların yeniden özgürlüklerine kavuşmak için çıktıkları yolda başlarına gelenlerin anlatıldığı 196 sayfalık eserin editörlüğünü Yunus Ömer Çil üstlendi.

İyi okumalar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Kılıçların Fırtınası Çıkıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.