Edebiyat

Endgame Macerası Gök Anahtarı ile Devam Ediyor

endgame-gok-anahtari-banner

İlk kitabı “Endgame – Çağrı” ile dünyada büyük ses getiren fenomen serinin merakla beklenen ikinci kitabı “Endgame – Gök Anahtarı“, Türkiye’de.

Endgame; sinema, bilgisayar oyunu, sosyal ağlar, bir dizi hikaye ve sayısız interaktif uygulamayı kapsayan yapısıyla dünyada şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı kitap projesi. Şifre ve bulmaca uzmanları tarafından tasarlanmış, genç yetişkin edebiyatının yeni fenomeni Endgame’de ilk şifre çözüldü, 500 bin dolar değerinde altın sahibini buldu. Şimdi sıra ikinci kitap “Endgame – Gök Anahtarı“nda.

İlgili Makaleler

Pena Yayınları‘nın Türk okuyucularla buluşturduğu serinin ikinci kitabı, Türkiye’de hayranları ile bir araya geliyor.

Gök Anahtarı’nı kim bulacak?

Endgame’in 12 oyuncusu bedenen gençler ama kadim bir geçmişten geliyorlar. Binlerce yıl önce yaratıldılar ve seçildiler. O günden beri hazırlanıyorlar. Doğaüstü değiller. Ölüm geldiğinde onların da yapacak bir şeyleri yok. Onlar dünyanın mirasçıları ve Büyük Kurtuluş Bulmacası’nı çözmeliler. Biri yapmalı, yoksa hepimiz yok oluruz.

Bir kitaptan çok deneyim olan Endgame’in İstanbul, Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda başlayan macerası devam ediyor. Bulunan Dünya Anahtarı’ndan sonra şimdi sıra Gök Anahtarı’nda. Her neredeyse bulunmalı. Son 94 günü kalan hikâyede 12 seçilmiş oyuncudan geri kalan 9’u “Büyük Kurtuluş Bulmacası”nı çözmek için çabalıyor. 9 oyuncu da onu bulmak için her şeyini vermeye hazır. Bulunması gereken iki anahtar daha var. 9 oyuncu kaldı ve sadece bir oyuncu kazanabilir.

endgame-gok-anahtari

Queens, New York: Aisling imkânsıza inanıyor: Endgame durdurulabilir. Fakat evine dönmeden önce peşine CIA takılıyor. Endgame’i biliyorlar. Ve onların da kendi fikirleri var. Aisling’in hiç önemsemediği ama her şeyi değiştirebilecek fikirler.

Aksum Krallığı, Etiyopya: Hilal onu korkunç bir şekilde çirkinleştiren bir saldırıdan sağ kurtuldu. Yaşıyor ve diğer oyuncuların bilmediği bir şey biliyor: Yaratıcılar araya girdi. Araya girmeyeceklerdi. Fakat Aksumların bir sırrı var. Bu sır tüm insanlığı kurtarabilir. Belki de Endgame’in arkasındaki güçleri yenebilir bile.

Londra, İngiltere: Sarah ilk anahtarı Jago’yla birlikte buldu ve onlar kazandı. Fakat Dünya Anahtarı’nı almanın bedeli büyük oldu. Sarah yaptıkları için kendini affedemiyor. Zihni ona işkence ediyor.

Ödülleri kim kazanacak?

Endgame fantastik bir romanın yanında ayrıca bir bulmaca.. Satır aralarında dünyada gizlenmiş bir anahtarın ipuçları var. Düşünüp keşfedenleri, araştırıp anahtarı bulanları ilk kitapta olduğu gibi yine büyük bir ödül bekliyor. İlk kitabın şifresini çözen ve 500 bin dolar değerindeki altının sahibi olan Meksikalı Froylan Moreno del Rio başlangıçta zorlansa da birkaç ayını alan şifreyi çözmekten büyük keyif aldığını söylüyor.

endgame-gok-anahtari-puzzle

Siz de bu zorlu ama keyifli maceraya katılabilirsiniz. Dünyanın herhangi bir yerinde saklı Gök Anahtarı’nı bulmak için kitaptaki ipuçlarının yönlendireceği bulmacaları çözmek gerekiyor. Birçok bulmaca ve ilgili ipuçlarından oluşan yarışmaya katılmak isteyenler, kitabın içindeki birinci bulmacanın çözümünde de yer alan, aşağıdaki adresten kayıt yaptırmalı. Yarışma boyunca katılımcılar ilgili bilgilere aşağıdaki adreslerden ulaşabilecek. Bu kez her ülkeden maksimum 2 kişi olmak üzere toplam 24 kişi, yarışmanın ödülü 250 bin dolar karşılığındaki altını kazanabilecek.

Endgame – Gök Anahtarı’nın tanıtım yazısı şöyle;

Dünya anahtarı bulundu. Bulunması gereken iki anahtar daha var. Dokuz oyuncu kaldı ve sadece bir oyuncu kazanabilir. Koşmak, mücadele etmek, oynamak en azından bir şey için iyi: unutmak.

endgame-gok-anahtari-kapakEndgame gerçek. Endgame şimdi Gelecek belirsiz. Her şey olacağına varacak. Queens, New York Aisling imkansıza inanıyor: Endgame durdurulabilir. Fakat evine dönmeden önce peşine CIA takılıyor. Endgame’i biliyorlar. Ve onların da kendi fikirleri var. Aisling’in hiç önemsemediği ama her şeyi değiştirebilecek fikirler.

Aksum Krallığı, Etiyopya Hilal onu korkunç bir şekilde çirkinleştiren bir saldırıdan sağ kurtuldu. Yaşıyor ve diğer Oyuncuların bilmediği bir şey biliyor: Yaratıcılar araya girdi. Araya girmeyeceklerdi. Fakat Aksumların bir sırrı var. Bu sır tüm insanlığı kurtarabilir. Belki de Endgame’in arkasındaki güçleri yenebilir bile.

Londra, İngiltere Sarah ilk anahtarı Jago’yla birlikte buldu ve onlar kazandı. Fakat Dünya Anahtarı’nı almanın bedeli büyük oldu. Sarah kendini yaptıkları için affedemiyor. Zihni ona işkence ediyor.

Şimdi sıra Gök Anahtarı’nda. Her neredeyse bulunmalı. Dokuz Oyuncu da onu bulmak için her şeyini vermeye hazır olmalı. Endgame şimdi. Endgame burada.

“Gerçek dünyaya demir atmış eşsiz bir distopik roman… fenomen olmaya aday.”
– ALA Booklist

“Bu kitap fantastik. Her anlamda. Sadece okuyun ve sıkıysa tersini düşünün. Hadi bakalım. ”
– The Guardian

“Endgame yine her bölümüyle sürükleyici.”
– USA Today

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Fallout 4'ün Yeni Ek Paketi Wasteland Workshop İçin Yeni Görüntüler Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.