Edebiyat

Ejderha Elfleri Kitabı İçin Hazırlanın!

ejderha-elfleri-banner

Epsilon Yayınevi, çok güzel bir fantastik seriye daha imza atıyor. Buz ve Ateşin Şarkısı, Leviathan gibi serilerden sonra Alman yazar Bernard Hennen‘in kitaplarını da yayınlamaya başladı.

Son dönem Alman fantastik edebiyatının en başarılı serilerinden bazılarına imza atan Bernard Hennen, böylelikle ilk kez Türk okuyucularla da buluşuyor.

ejderha-elfleri-kapakKitap, Ejderha Elfleri Kısım 1 ve Kısım 2 şeklinde iki cilt halinde yayınlandı. Yonca Kocadağ’ın çevirmenliğini üstlendiği ilk kitap 578 sayfa, ikinci kitap 548 sayfa.

Kitapların arka kapak yazısı şu şekilde;

“Dünya yanacak ve göklerden en kudretli gökyüzü yılanları düşecek…”

Karanlık kehanetler bildiren görüntüler yüzünden kadim ejderhalar ve Alp topraklarının hükümdarları, kurtuluşları için seçilmiş olanları, yani Ejderha Elfleri’ni görevlendirdiler. Hem de içlerinden birinin kendilerine ihanet edeceğini bile bile.

Nandalee oku fırlatır fırlatmaz ne büyük bir hata işlediğini anladı. Trol avlamak zaten keyifli bir iş değildi ancak dişi elf bu avında trol tahtının varisini öldüreceğini hiç tahmin etmemişti. Tam da kaderine boyun eğmek üzereyken, aniden ortaya çıkan esrarengiz bir elf onu trollerin pençesinden kurtarıp efsanevi ejderhaların dünyasına kaçırdı. Nandalee artık gökyüzü yılanlarının hizmetkârı olacaktı. Halkı tarafından dışlanmış olsa da bu Ejderha Elfi inanılmaz bir sihir gücüne sahipti…

Nandalee’nin eğitimi devam ederken, kendi halinde bir çiftçi olan Artax bir ölümsüzün ölümüne şahitlik etti. Tanrılardan biri onu ölümsüzün yerine geçmeye zorlayınca çiftçi kendini hayal bile edemeyeceği bir maceranın içinde buldu. Kocaman bir krallığın hükümdarı haline gelen Artax, kiminin hayranlığını, kimininse düşmanlığını kazanacak bir ölümsüzdü artık.

Elfler ve insanların dünyasında tuhaf olaylar yaşanmaya devam ederken, Nandalee ve Artax kendilerini acımasız bir kavganın ortasında bulacaklardı.

Ejderha Elfleri, 7 Şubat tarihinde raflardaki yerini alacak. Şimdiden iyi okumalar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.