Edebiyat

Drizzt’in Günlük Yazıları Kitap Hâline Getiriliyor

Kimi için baş ağrısına, kimi için istihareye yatmış kadar aydınlatma yaşatan, her Drizzt romanında genellikle büyük bölüm ayrımlarında yazılan, karakterin felsefi, sosyolojik ve teolojik çıkarımlarını anlatan günlük parçaları tek bir kitap hâline getiriliyor.

Harper Voyage yayınevi tarafından The Dao of Drizzt adıyla yayınlanacak olan bu kitap, devam etmekte olan serinin 32. kitabı Glacier’s Edge de dâhil olmak üzere seri boyunca Drizzt’in tüm iç görülerini anlattığı günlük tadındaki yazılarını topluyor olacak.

Drizzt Do’Urden 30 yıldan uzun bir süre boyunca fantezi edebiyatının en önemli karakterlerinden biri olageldi. Romanları boyunca yaşam ve sevgi, iyi ve kötünün doğası, aile kavramının pozitif ve negatif yanları ve daha nicesini günlük olarak tuttu. Drizzt’in irfanını ve felsefesini anlatan bu yazılar ilk kez güzel bir şekilde tasarlanan bir hediyelik kitapta toplanıyor. Best-seller The Burning dörtlemesinin yazarı Evan Winter tarafından önsözü yazılan bu kitap, Drizzt’in en büyük hayranları ve bu ikonik karakteri tanımak isteyen yeni okurlara hitap edecek.

Kitap, 22 Eylül 2022 tarihinde raflarda yerini alacak. Kitabı hemen ön sipariş verebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.