AYBABTUEdebiyat

Drizzt Efsanesi Yeni Kitabı Starlight Enclave ile Yoluna Devam Edecek

Geçtiğimiz aylarda son Drizzt üçlemesi Generations’ın son kitabı Relentless’ı yayınlayan Harper Voyager yayınevi, serinin yazarı R.A. Salvatore’un yeni bir Drizzt üçlemesine başladığını duyurdu ve ilk kitabın adıyla birlikte konu özetini de paylaştı!

Yeni serinin ilk kitabının adı Starlight Enclave olacak ve önceki serinin bıraktığı yerden devam edecek. Kitabımızın konu özetini paylaşmadan önce seriye ait yoğun SPOILER içerdiği konusunda uyaralım:

Relentless': The Final Act of R.A. Salvatore's Drizzt Do'Urden - the  Roarbots
GENERATIONS ÜÇLEMESİ

İblis ayaklanmasının artçıları dindikten ve iki yıllık bir huzur ortamından sonra Menzoberranzan drowlarının yeni gümbürtüsü Jarlaxle’ın canını sıkmaya başlar. Müttefiklerinin, büyük Haneler arasındaki İç Savaş’a çekilmesinden korkan Jarlaxle, Zaknafein’in yeteneklerine yakışır silahlar kuşandığından emin olmak ister, özellikle de Khazid’hea’yı. “Kesici” olarak da bilinen bu güçlü artifekt birçok savaş başlatmış, kendini kuşananları yozlaştırmış ve pek çok kişinin kanını dökmüştür. Yine de, belki de bu yüzden, kaçak Jarlaxle ve küçük arkadaş grubu, silahın son kullanıcısı Doum’wielle’i aramak üzere dondurucu kuzeye gidecektir. Çünkü kılıcın potansiyelini açığa çıkarmanın anahtarı Doum’wielle’de olabilir. Belki Karanlıkaltı’nda salınmayı bekleyen kan davasını önlemenin anahtarı da…

Onlar dünyanın en üst noktasını keşfederken Drizzt de kendi yolculuğuna çıkar -hem ruhani hem de fiziksel. Kızı Brie’yi, Başüstat Kane’le ve inancının merkezi hâline gelen tekniklerle tanıştırmak ister. Ama ruhani yükselişinden daha yeni dönen drow kolcu, artık inançlarının ne anlama geldiğinden emin değildir. Sadece ailesinin değil, tüm kuzey Diyarları’nın geleceğini belirleyecek bir yoldadır.

İki farklı yol: Birinde Jarlaxle ve Zaknafein, Menzoberranzan’a bir kurtuluş yolu sunabilecek bir maceraya çıkarken diğerinde Drizzt, sadece kendi ruhuna değil, tüm ruhlara kurtuluş yolu sunabilecek cevaplar arayacak.

İki yolculuğun da sonucu ne olursa olsun, Diyarlar bir daha asla aynı kalmayacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.