Edebiyat

Doğu Yücel’den Bilimkurgu Soslu Bir Yaz Macerası: Uzak Dünyalar

Hayalet Kitap, Varolmayanlar, Kimdir Bu Mitat Karaman?  gibi romanların yazarı Doğu Yücel‘in, bir grup gencin çok uzaklardan gelen bir yabancıyla serüvenini anlatan Uzak Dünyalar adlı eseri Günışığı Kitaplığı tarafından basıldı.

Editörlüğünü Semih Gümüş’ün üstlendiği Köprü Kitaplar koleksiyonunun 29. kitabı olan Uzak Dünyalar‘ı, çağdaş Türk edebiyatının ödüllü yazarlarından Doğu Yücel kaleme aldı.

Doğu Yücel, Uzak Dünyalar‘da; hayat dolu bir grup gencin, bir yabancıyla karşılaşma serüvenini anlatıyor. Roman, dünyayla ve birbirimizle kurduğumuz bağların derinliğini düşündürüyor. Başka türlü bir iletişimin olanağını, arkadaşlığın, sevginin ve paylaşmanın yaşamı anlamlandıran gücünü duyumsatıyor. Yücel’in güçlü anlatımı ve ironik üslubuyla ‘uyanıkken düş gördüren’ ilişkilerin ve mucizelerin sınırlarında dolanıyor.

Merhaba Yabancı!.. İşte şaşırtıcı maceramız böyle başlıyor. Gökten düşen bu yabancı da neyin nesi? Kahramanlarımız onu tanımak için can atıyor, ama yapmaları gereken başka şeyler de var. Bir zorbaya kafa tutmak, koylarını kurtarmak, sevdiklerine açılmak gibi! Çözmeleri gereken kozmik mesaj da cabası. Acaba tüm bunların altından kalkabilecekler mi?..

Keyifle okuyun.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.