Edebiyat

Diablo 3 Oyunundan Önce Çizgi Roman

diablo-3-cizgi-romanBlizzard, oyunlarını her yönü ile piyasaya sürebilme becerisine sahip. Daha önce haberini yaptığımız konuda, Warcraft Monopoly ve Starcraft Risk oyunlarının bahar ayları ile piyasaya sürüleceğinden bahsetmiştik. Şimdi ise çok dikkat çekmeyen ama bir süredir insanları heyecanlandıran bir çizgi roman serisine başladılar.

Diablo 3, çıkış tarihi sürekli olarak ertelenen bir oyun haline geldi. Serinin takipçileri oyun 5 sene sonra çıkacak olsa bile, söylenip durur ama gene de beklerdi. Blizzard, oyunun hakkını vererek, en iyi yönleriyle, hatasız bir şekilde piyasaya çıkartmayı becerebilen tek tük şirketlerden biri. Diablo 3’ün üzerine bu kadar titremelerinin altında bu yatıyor tabii ki.

Warcraft, Starcraft ve Diablo’nun çizgi roman-manga serileri şu an da piyasada bulunabilen eserler. Blizzard, Diablo 3 açlığını görmüş olmalı ki daha önceden Comic Con’da duyurduğu Diablo: Sword of Justice 23 Kasım 2011’de piyasaya sürüldü. 2001 yılında Dark Horse tarafından, Phil Amara, Dave Land ve F. Ruiz Velasco gibi bir grupla çıkarılan Tales of Sanctuary adında bir serisi mevcuttu. Ancak o kadar çok beğenilmemiş ve kendine bir yer bulamamıştı.

diablo-sword-of-justiceComic Con’da duyurulan bu yeni serinin ciddiye alındığı başından belli. Sword of Justice, daha önce Image ve Marvel gibi firmalarla çalışmış olan Aaron Williams önderliğinde DC Comics tarafından çıkarılıyor. Kasımdan bu yana sadece 2 sayısı yayımlandı. 3 dolarlık bir fiyatı olan yeni serinin 5 bölümden oluşacağı söyleniyor.

İlk sayısı Kasım, ikinci sayısı Ocak ayında çıkan mini serinin yaz aylarında biteceği düşünülüyor. Daha sonrasında piyasaya çıkacak olan Diablo 3 için oyunculara verilen ufak bir ara gazı olsa gerek. İşin şakası bir yana bırakıldığında hikayenin ve çizimlerin yabana atılmayacak kadar başarılı olduğu görülüyor.

Çizgi romanın konusunda ise Diablo evreninde bir kahramanın doğuşuna şahit oluyoruz. Her sayısı 32 sayfa olan bu hikayede Jacob isimli birinin, adamları tarafından cinayet suçundan peşine takılmalarını ve onun kuzeydeki evinden ayrılışıyla başlıyor. Jacob, bir süre sonra çölde ki bir mağarada oyunlardan tanıdığımız Tyrael ile karşılaşıyor. Meleğin ona Adalet Kılıcını vermesiyle asıl olaylar ve karakterimizin adalet kavramı ile olan mücadelesi başlıyor.

Hikayenin şu anlık için ne kadar doyurucu olacağı bilinmez ama yeni oyun çıkana kadar bu mini seri ile yeni Diablo’ya bir göz atabilir, vaktinizi yaza kadar doldurabilirsiniz. Tabii sayıların 2 ayda bir çıkmasını göz önünde bulundurmassak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.