Edebiyat

Damızlık Kızın Öyküsü’ne Devam Kitabı Geliyor

Ünlü bilim kurgu yazarı ve kadın hakları savunucusu Margaret Atwood, diziye de uyarlanan Damızlık Kızın Öyküsü‘ne bir devam kitabı yazdığını ve kitabın Eylül 2019‘da çıkacağını bizzat duyurdu!

Atwood’un 1985’te yazdığı Damızlık Kızın Öyküsü, zaten dizisi çıkmadan önce de çok satanlar listesindeki bir kitaptı. Kadınların haklarının yavaşça ellerinden alındığı, nükleer radyasyonlar, kimyasal atıklar ve biyolojik silahlar sebebiyle dünyadaki kadınların doğurganlıklarının bitme noktasına geldiği distopik bir dünyada geçen hikâye, en sonunda doğurgan kadınların yakalanıp, terbiye edilip, zengin yönetici ailelere yalnızca damızlık göreviyle gönderilmesini konu alan kitabımız pek çok ödüle layık görülmüş ve dizisi de başta Altın Küre – En İyi Televizyon Dizisi ve Emmy olmak üzere pek çok ödülü kapmıştı.

Dizimizin iki sezonunu izlemiş olsak da aslında ilk sezonun sonunda kitabın tamamı işlenmişti. İkinci sezon, yazarımız Margaret Atwood’un da destekleriyle özgün bir şekilde hazırlanmıştı. Hayranlarının arzularını gözardı edemeyen Atwood, ilk kitaptan 15 yıl sonrasını anlatacak bir devam kitabı yazdığını ve kitabın Eylül 2019’da çıkacağını duyurdu, adı bile belli, The Testaments.

79 yaşındaki usta yazar, haberi Twitter hesabından verdi,

“Soranlara cevap olarak evet: Damızlık Kızın Öyküsü’ne bir devam kitabı yazıyorum. The Testaments, Offred’in son sahnesinden 15 yıl sonrasında geçecek ve üç kadın karakterin ağzından anlatılacak. Eylül 2019’da yayınlanacak. Gilead’la ve işleyişiyle ilgili bana sorduğunuz tüm sorular, bu kitabın ilham kaynağı oldu. Eh, neredeyse! İlhamın geri kalanı için şu an yaşadığımız dünyaya baksanız yeter.”

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Yankı Enki'nin Maskenin Düştüğü Yer Kitabı Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.