Edebiyat

Brandon Sanderson’dan Yeni Kitap: Alcatraz Kötü Kütüphanecilere Karşı

Yeni nesilin en yaratıcı ve başarılı yazarlarından olan Brandon Sanderson, yeni kitaplar ve serilerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Akılçelen Kitaplar da yazarın kitaplarını hızlıca ve çok güzel bir şekilde dilimize kazandırmayı sürdürüyor. Şimdi de Brandon Sanderson’ın Alcatraz serisi yayınlanmaya başladı.

Sanderson’dan daha önce epik fantezi türünde kitaplar görmeye alışkınız. Bu kez ise Gençlik Fantezisi türünde fantastik bir seriyle yazarı okuyacağız. 13. yaş gününde hediye olarak bir torba kum alan Alcatraz’ın hayatı fantastik bir şekilde değişecektir.

Alcatraz Kötü Kütüphanecilere Karşı isimli kitabın arka kapak yazısı şöyle;

Öksüz bir çocuk olan Alcatraz Smedry, on üçüncü doğum gününde beklenmedik bir hediye alır. Postayla gelen paketin içinden bir torba kum çıkmıştır ve bu kum, ebeveynlerinden kalan yegâne mirastır!

Alcatraz bunun tuhaf bir hediye değil son derece değerli bir şey olduğunu kısa zamanda öğrenecektir, zira gerçekleri gizleyip yanlış bilgiler yayarak dünyaya hâkim olmayı planlayan Kötü Kütüphaneciler, çoktan kumların peşine düşmüştür!

Alcatraz onlara mani olmak zorunda ve bu zorlu mücadeleden başarıyla çıkmak için elinde tek bir silah var: Bir şeyleri bozmakla ilgili inanılmaz yeteneği!

Sanderson’ın gençler ve her zaman genç kalanlar için kaleme aldığı bu orijinal ve çılgın roman, Artemis Fowl ve Talihsiz Serüvenler Dizisi’ni anımsatıyor. İçinde barındırdığı mizah öğeleri gençleri gülmekten kırığ geçirecek ve yetişkinler de bu komik kitabın sayfaları arasında kendileri için bırakılmış zekice göndermeler bulacaklar… Şeytani bir zekânın ürünü olan son sayfayı çevirdiğinizde, kendinizi bu yetenekli yazarın kaleminden çıkan başka şeyleri okumayı isterken bulacaksınız.”
– VOYA Dergisi

Alcatraz serisinin ilk kitabı olan Alcatraz Kötü Kütüphanecilere Karşı kitabı raflarda yerini aldı. 220 sayfalık kitabın çevirisi M. Eralp Ersoy’a ait. Oldukça iyi bir çeviri olduğundan şüphemiz yok. Eğer Harry Potter sevdiyseniz, Alcatraz’ın fantastik maceralarını seveceğinizden şüphemiz yok.

İyi okumalar!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Locke Lamora’nın Yalanları Çıktı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.