Edebiyat

Açlık Oyunları’nın Öncül Kitabı Başkan Snow’a Odaklanınca Okurlardan Tepki Yağdı

Açlık Oyunları yazarı Suzanne Collins, seriyi “The Ballad of Songbirds and Snakes” kitabıyla genişletmeye hazırlanıyor. Collins‘in üçlemesini 4 filme uyarlayan Lionsgate, bu yıl çıkacak kitabı sinemaya uyarlamak için hazırda beklerken, eserin baş karakterinin Coriolanus Snow‘un genç ve “kahraman” versiyonu olması hayranları rahatsız etti.

Entertainment Weekly, Sarah Collins‘in yeni eseri “The Ballad of Songbirds and Snakes”in Coriolanus Snow‘a odaklanacağını duyurdu. Kahraman bir gençten, Açlık Oyunları üçlemesinin baş kötüsü, Panem‘in acımasız lideri Başkan Snow‘a dönüşen Coriolanus‘un hikayesini anlatan kitap 19 Mayıs‘ta yayınlanacak.

Kitapta Coriolanus Snow‘u, “Ayrıcalıkla doğmuş bir genç ama daha fazlasını arıyor, sonradan dönüştüğü adamdan çok daha farklı bir karakter. Burada arkadaş canlısı. Alımlı. Ve en azından şimdilik, bir kahraman” olarak tanımlayan Sarah Collins‘e serinin okurlarından tepki yağdı. Independent Türkçe‘nin sosyal medyadan derlediği okur tepkileri şöyle:

““Gerçekten bunu kim istedi? Anlatılabilecek onca hikaye arasında Snow’unki kimsenin ilgilenmeyeceği tek hikaye”

“Bir sonraki Açlık Oyunları’nın lanet Başkan Snow hakkında olması ve onu ‘yanlış anlaşılmış bir kahraman’ olarak resmetmesi kadar hiçbir şey beni hayal kırıklığına uğratamazdı. Şaka mı yapıyorsunuz? İlgileneceğim son şey faşist bir diktatörün trajik bir geçmişi olduğu için insanlaştırılması.”

“Yeni Açlık Oyunları kitabının lanet Başkan Snow’a odaklanacak olması beni çok kızdırıyor. Gerçekten bu ‘boomer’ kimin umurunda? Orijin hikayesi yazılabilecek çok daha iyi karakterler var.”

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.