Edebiyat

2021 Dünya Fantezi Ödülleri Finalistleri Duyuruldu

World Fantasy Convention2021 Dünya Fantezi Ödülleri finalistlerini açıkladı. Her yıl bir önceki yılın en iyi fantastik kurgu eserlerinin seçildiği Dünya Fantezi Ödülleri‘nin bu seneki töreni 4-7 Kasım 2021 tarihlerinde Montreal’de gerçekleştirilecek.

Bu yılki teması Fantasy, Imagination, and the Dreams of Youth (Gençlerin Fantezi, Hayalgücü ve Rüyaları) olarak seçilirken, 2021 Dünya Fantezi Ödülleri‘nin jürisi Tobias Buckell, Siobhan Carroll, Cecilia Dart-Thornton, Brian Evenson ve Patrick Swenson finalistleri belirledi.

Megan Lindholm ve Howard Waldrop‘a da Yaşam Boyu Başarı Ödülü verilecek.

İlgili Makaleler

İşte bu yılın adayları:

En İyi Roman

  • Piranesi – Susanna Clarke (Bloomsbury)
  • Trouble the Saints – Alaya Dawn Johnson (Tor Books)
  • The Only Good Indians – Stephen Graham Jones (Saga Press/Titan UK)
  • Mexican Gothic – Silvia Moreno-Garcia (Del Rey US/Jo Fletcher Books UK)
  • The Midnight Bargain – C.L. Polk (Erewhon Books US/Orbit UK)

En İyi Kısa Roman

  • Ring Shout, or Hunting Ku Kluxes in the End Times – P. Djèlí Clark (Tordotcom)
  • “Stepsister” – Leah Cypess (The Magazine of Fantasy & Science Fiction,May/June 2020)
  • Flyaway – Kathleen Jennings (Tordotcom)
  • The Four Profound Weaves – R. B. Lemberg  (Tachyon Publications)
  • Riot Baby – Tochi Onyebuchi (Tordotcom)

En İyi Kısa Kurgu

  • “Glass Bottle Dancer” – Celeste Rita Baker (Lightspeed, April 2020)
  • “The Women Who Sing for Sklep” – Kay Chronister  (Thin Places)
  • “The Nine Scents of Sorrow” – Jordan Taylor (Uncanny Magazine, July/Aug. 2020)
  • “My Country Is a Ghost” – Eugenia Triantafyllou (Uncanny Magazine,January/February 2020)
  • “Open House on Haunted Hill” – John Wiswell (Diabolical Plots, June 15 2020)

En İyi Antoloji

  • Edited By, edited by Ellen Datlow (Subterranean Press)
  • The Valancourt Book of World Horror Stories, Vol. 1, edited by James D. Jenkins and Ryan Cagle (Valancourt Books)
  • Shadows & Tall Trees 8, edited by Michael Kelly (Undertow Publications)
  • The Book of Dragons, edited by Jonathan Strahan (Harper Voyager)
  • The Big Book of Modern Fantasy, edited by Ann and Jeff VanderMeer (Vintage Books)

En İyi Koleksiyon

  • The Best of Jeffrey Ford by Jeffrey Ford  (PS Publishing)
  • Velocities: Stories by Kathe Koja (Meerkat Press)
  • Where the Wild Ladies Are by Aoka Matsuda, translated by Polly Barton (Soft Skull Press US/Tilted Axis UK)
  • We All Hear Stories in the Dark by Robert Shearman (PS Publishing)
  • Nine Bar Blues: Stories of an Ancient Future by Sheree Renée Thomas (Third Man Books)

En iyi Sanatçı

  • Rovina Cai
  • Jeffrey Alan Love
  • Reiko Murakami
  • Daniele Serra
  • Charles Vess

Özel Ödül – Profesyonel

  • Clive Bloom, for The Palgrave Handbook of Contemporary Gothic (Palgrave Macmillan)
  • C. Finlay, for The Magazine of Fantasy & Science Fiction editing
  • Jo Fletcher, for Jo Fletcher Books
  • Maria Dahvana Headley, for Beowulf: A New Translation (MCD X FSG Originals  US/Scribe UK)
  • Jeffrey Andrew Weinstock, for The Monster Theory Reader (University of Minnesota Press)

Özel Ödül – Profesyonel Olmayan

  • Scott H. Andrews, for Beneath Ceaseless Skies: Literary Adventure Fantasy
  • Brian Attebery, for Journal of the Fantastic in the Arts
  • Michael Kelly, for Undertow Publications
  • Arley Sorg and Christie Yant, for Fantasy Magazine
  • Lynne M. Thomas and Michael Damian Thomas, for Uncanny Magazine

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Türk Fantastik Edebiyatına Avrupa Birliği Edebiyat Ödülü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.