Haberler

Dünyayı Kurtaran Adam’ın Son 35mm’lik Kopyası Ortaya Çıktı!

dunyayı-kurtaran-adam-35mm-banner

Ülkemizde olduğu kadar yurtdışında, özellikle ABD’de de kült filmler arasına giren Dünyayı Kurtaran Adam, 4K çözünürlükte geliyor olabilir!

1982 yılında vizyona giren Dünyayı Kurtaran Adam, yapı itibariyle bir bilimkurgu olmasına karşın içerdiği fantastik öğelerle de pek sıradışı bir filmdir. İnternetin de yaygınlaşması ile birlikte bu değişik yapımı ister istemez ihraç etmiş olduk. Böylece küresel bir fenomen ortaya çıktı. Hatta yurtdışında herkes bu filmi Turkish Star Wars adıyla biliyor.

dunyayi-kurtaran-adam

ABD’de fazlasıyla ilgi gören Dünyayı Kurtaran Adam’ı, sonunda 4K çözünürlükte izleyebileceğiz. io9 sitesinde çıkan habere göre Türk Rambosu, Türk Tarzanı gibi filmleri İngilizce altyazı desteğiyle satışa sunan Neon Harbor Entertainment, Dünyayı Kurtaran Adam’ın hasar görmemiş 35mm’lik bir kopyasını buldu. Bu 35mm’lik filmin son Dünyayı Kurtaran Adam film şeridi olduğu belirtiliyor.

dunyayı-kurtaran-adam-35mm-gorsel-003

Neon Harbor’dan Ed Glaser, bu antikayı emekli bir sinema makinistinden satın almış. Elindeki kopyanın ilk günkü kadar temiz olduğunu belirten Glaser, filmin yayın haklarını almak için işlemleri başlattığını söylüyor.

İlk aşamada DVD olarak piyasaya sürülmesi beklenen Dünyayı Kurtaran Adam, ilerleyen zamanda 4K formatında da izleyicilerle buluşacak.

Göründüğü kadarıyla bizler kadar, filmin yurtdışındaki hayranları da baya sevinmiş durumda. Aşağıda filmin 35mm’lik görüntülerini görebilirsiniz.

dunyayı-kurtaran-adam-35mm-gorsel-002

dunyayı-kurtaran-adam-35mm-gorsel-001

Bu da Dünyayı Kurtaran Adam filminin fragmanı:

İlginizi Çekebilir  Shadowrun Evreni Hakkında

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. imparatorluk kruvazörünü nuh’un gemisi yaparsan turkish star wars olursun tabi :D güzel gelişme bence “kült” sonuçta

  2. Filmdeki Sihirbaz ı, Angmarın cadı kralına benzetmiştim.Sihirbaz ismi çok kötü ama ya daha orjinal bir isimle kült bir karaktere dönüşebilirmiş..

  3. Haber fazlasıyla ironi içeriyor galiba. Özellikle yurt dışında o filmle dalga geçildiğini biliyorsunuz değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu