Haberler

Dungeons and Dragons 2019 Yılında Çıkaracağı Kitapları Duyurdu

Wizard of the Coast tasarımcıları Kate Welch ve Nathan Stewart, Spoilers&Swag yayını sırasında 2019 yılında çıkacak FRP kitaplarıyla ilgili bilgiler verdi. Bu yıl denizlerde maceralara doyacağız anlaşılan.

2019 yılında en az dört tane yeni FRP kitabı çıkacağını duyuran ikili; bahar, yaz ve sonbahar aylarında kitapların ayrı ayrı piyasaya sürüleceğini duyurdu. Beklenenin aksine bu yıl D&D’nin meşhur uzay sistemi Spelljammer’la ilgili bir kitap çıkmayacağını söyleyen tasarımcılarımız, çıkacak kitaplardan birinin doğrudan gemicilik ve deniz savaşlarına odaklanacağını söyledi.

Gemicilik kitabı, 2019 yılındaki ilk kitapları olacak ve bahar ayında çıkacak. Zaten D&D’nin gerçek oyuncuları kullanarak yeni oyunlarını test ettiği Unearthed Arcana platformunda da birkaç ay önce Ships & The Sea başlıklı bir oyun oynanmıştı.

2019 yılında çıkacak diğer kitapların ise 17-19 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılacak yayınlarda duyurulacağını söylediler. Ayrıca yoğun istek üzerine, sevilen D&D evreni Eberron‘la ilgili online bir PDF dosyası üzerinde çalıştıklarını söyleyen Nathan Stweart, “Harika gidiyor ancak bununla ilgili fazla konuşamayız.” cevabını verdi.

Ayrıca, gemi ve deniz savaşlarıyla ilgili çıkacak kitapları için dört adet komik tasarım ve başlık ürettiklerini söyleyen ikili, bu tasarımlarını yayın sırasında izleyicileriyle paylaştı.

Bu arada bu kapak görsellerinin ve kitap isimlerinin son halleri olmadığını belirtelim.

İlginizi Çekebilir  Söyleşi: Türk Dizi ve Filmlerinde Fantastik ve Korku Mümkün Mü?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu