Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Drizzt Do’Urden Sonunda Beyazperdeye Geliyor!

Drizzt Do’Urden Sonunda Beyazperdeye Geliyor!

drizzt-banner

Fantastik dünyanın durdurulamayan biçerdöveri Drizzt Do’Urden‘in sonunda filmi çekiliyor. Bu çok özel haberi ilk defa biz duyuruyoruz!

R.A. Salvatore’un fantastik edebiyata kattığı Kara Elf (Drow) Drizzt, beklenen bombayı patlattı. Sonunda Drizzt’i film olarak izleyebileceğiz.

Haberi ilk kez R.A. Salvatore ile yaptığımız konferans görüşmede duyduk. Site Yöneticisi ve Genel Yayın Koordinatörü Kayra “Keri” Küpçü ve Site İçerik Editörü Özay Şen’in ricalarını kırmayan Salvatore ile geçtiğimiz akşam çok özel bir konferans görüşmesi gerçekleştirdik.

Brom-DrizztRöportaj havasında başlayan konuşmamızı sizlere yazı şeklinde sunacaktık ancak dayanamadık ve bu haberi ilk bizden öğrenin istedik. Salvatore’un söylemine göre Unutulmuş Diyarlar (Forgotten Realms) sistemine ait Drizzt karakterinin sinema hakları, ismini açıklayamadığı bir firmaya satıldı.

Henüz ortada net bilgiler yok ancak Salvatore, filmin Del Toro tarafından çekilmesini istediğini söylüyor; hatta görüşmeler başlamış bile. Salvatore’un Guillermo Del Toro’yu istemesinin başlıca sebebi ise Hellboy II: Golden Army filmindeki Nuada karakterinin ortaya koyduğu Drizzt benzeri performansı ile Luke Goss ve yönetmen Del Toro’nun hayata fantastik bakış açısı. Del Toro’nun mistik dünyaları inanılmaz bir şekilde aktardığını söyleyen Salvatore, filmin de bu isim tarafından çekilmesini, Drizzt karakterini ise Luke Goss’un canlandırmasını istediğini söyledi.

İlginizi Çekebilir  Blade Günün Birinde Geri Dönebilir

Film üçleme olacak. İlk film Anayurt – Sürgün – Göç kitabından oluşan Kara Elf Üçlemesi’ni konu alacak ve bize Karanlıkaltı’nın en korkunç yerlerinden biri olan Menzoberranzan’ı anlatacak. Diğer iki film ise Buzyeli Vadisi Üçlemesi’ni konu alacak. Açıkçası Wulfgar karakterini Ron Pearlman’ın canlandırması inanılmaz olurdu. Del Toro’nun vazgeçemeyeceği oyunculardan biri çünkü.

Bu haber bizi oldukça heyecanlandırdı. Röportaj ile ilgili detayları, Salvatore’un film hakkındaki sözlerini, filmle ilgili ilk çizimleri buradan inceleyebilirsiniz.