Dizi Haberleri

Zaman Çarkı Dizisinin Senaryosu Göründü

Zaman Çarkı dizisiyle ilgili haberler ardı ardına geledursun, bir bomba da dizinin senaristi Rade Judkins’ten geldi! İşte dizinin ilk bölümünün senaryosuna ait bir görüntü.

“Bu Pazartesi’yi Zaman Çarkı günü yapalım mı?” iletisiyle paylaştığı tweeetinde bir de dizinin ilk bölümünün senaryosuna ait bir görsel paylaştı.

Gördüğümüz üzere ilk bölümün adı “Leavetaking” yani “Veda.” Bu isim aslında Zaman Çarkı serisinin ilk cildi “Dünyanın Gözü” de dahil olmak üzere toplam dört adet cildinde ayrı a yrı kullanılan bir bölüm ismi aslında. Kitapta ana karakterlerin İki Nehir kasabasından ayrılıp kaderlerini takip etmesini sembolize eden “Veda” bölümünü düşünürsek, muhtemelen dizinin ilk bölümünde de karakterlerin kasabadan ayrılışını göreceğiz. Kaba bir hesapla, kitapta 150 sayfa süren bu ayrılış süreci, tek bir bölümde incelenecek. Her sezonun 8-10 bölüm olacağını varsayarsak, bir cilt tamamlanacak diyebiliriz. Serinin toplamda on dört ana cildi, bir tane de mini cildi mevcut. Tabii dizinin alacağı tepkilere göre Amazon sonradan bölüm sayısına bir ayarlama yapabilir.

Zaman Çarkı’nın dizisi muhtemelen George R.R Martin’in Kış Rüzgârları kitabından daha önce çıkacağa benziyor. Amazon ve Sony Pictures Television işbirliğiyle yapılan dizimizin kesin yayın tarihi henüz duyurulmadı ama bu sene bitmeden önce kaba bir tarih verilmesi bekleniyor. O zamana kadar takipte kalın!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.