AYBABTUDizi Haberleri

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Filmlerden Çok Daha Kapsayıcı Bir Kadroya Sahip Olacak

Aktör Lenny Henry, Yüzüklerin Efendisi oyuncu kadrosu hakkında açıklamalarda bulundu. İngiliz oyuncu, özellikle Hobbitler’in farklı etnik kökenlere mensup olacağını söyledi.

Yüzüklerin Efendisi dizisi şu anda alt kültür camiasının en önemli odak noktası. Sonuçta ortada efsanevi bir eser ve fantastik sinemanın mihenk taşı olan bir film üçlemesi var. Amazon çok detay vermiyor ama hal böyle olunca diziyle ilgili en ufak bilgi kırıntısı, en ufak sızıntı bile haftalarca konuşuluyor. Dizinin oyuncularından Lenny Henry’nin yaptığı açıklama da uzun süre konuşulacak cinsten.

BBC Radio 4’un Saturday Live Show programına katılan Henry, canlandıracağı karakter ve diziyle ilgili açıklamalarda bulundu. Hobbitlerin Harfoot koluna mensup bir karakteri canlandıracağını söyleyen İngiliz oyuncu, dizide farklı etnik kökenlerden pek çok oyuncu bulunduğunu belirtti.

“Bir Harfoot’u canlandırıyorum. Siyahi Hobbitler olacak, ben de siyahi bir Hobbit’im. Bu uyarlamanın en güzel yanı filmde görmediğimiz çağları izleyecek olmamız. Shire’ın ve Tolkien’in dünyasının ilk günlerine şahit olacağız. Bizler de Harfoot olarak bilinen yerli Hobbitleriz. Çok kültürlüyüz, bir ırk değil kabileyiz. İçimizde görünüş itibariyle siyahiler, asyalılar, ortadoğulular, hatta maoriler bile var.”

Bana soracak olursanız kapsayıcı bir oyuncu kadrosu kurmakta herhangi bir sıkıntı yok açıkçası. Beyaz olmasına alıştığımız karakterleri farklı etnik kökenden oyuncuların canlandırmasına iyi kötü alıştık sonuçta. Ama hatırlarsanız dizinin ilk görselindeki kısa saçlı elf beyi bile uzunca bir süre tartışma konusu olmuştu. Hayran kitlesinin azımsanamayacak bir kesimi “Elf dediğin uzun saçlı olur,” diyerek Amazon’a tepki göstermişti. Bu açıklamanın hayranlar arasında nasıl karşılık bulacağını gerçekten merakla bekliyorum.

Dizi, filmlerden yaklaşık 3000 yıl önce, Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ında geçecek. İlk görselde gördüğümüz Valinor’un iki ağacıysa Silmarillion dönemlerini de görebileceğimizi ima ediyor. Yeni karakterlerin yanında Galadriel, Elrond ve Sauron gibi tanıdık karakterlerin dizide yer alacağını da ekleyelim.

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisi, 2 Eylül 2022‘de yayınlanacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Netflix 2022 Fantastik İçerik Programını Duyurdu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.