AYBABTUDizi Haberleri

Yeni Türk Vampir Dizisi Yolda: Yaşamayanlar

Yabancı yapım kurgu dizilere gösterilen ilgideki artış Türk yapımcıların dikkatini (nihayet) çekmiş olacak ki son dönemde birçok farklı senaryoyu internet dizisi olarak görmeye başladık.

İnternet üzerinden yayınlanan bu diziler çıtayı yükseltti fakat en ilginç proje haberi Blu TV‘den geldi: İnternet platformu Blu TV, yeni sezonda ‘Yaşamayanlar’ adlı bir vampir dizisi çekmeye hazırlanıyor. Üstelik 10 bölüm planlanan dizi için ekranların popüler ismi Elçin Sangu ile el sıkıştı.

‘Kiralık Aşk’ dizisi ve ‘Mutluluk Zamanı’ filminin güzel oyuncu Elçin Sangu, yeni sezonda internet platformu Blu TV’nin dizisinde Vampir rolü ile boy gösterecek.

Ülkemizde romantik komedi tadını yakalayan nadir dizilerden olan Kiralık Aşk ile dizi seyircisinin kalbinde özel bir yer edinen Elçin Sangu, yakaladığı başarıyı Mutluluk Zamanı filmi ile perçinlemişti. Son olarak Yanımda Kal adlı film için kamera karşısına geçen ve bu yıl hangi dizide yer alacağı merakla beklenen güzel oyuncu, kolay kolay tahmin edilemeyecek bir rol ile ekrana dönüyor. İnternet platformu Blu TV ile anlaşan Elçin Sangu, adının ‘Yaşamayanlar’ olması planlanan yeni dizide bir vampiri canlandıracak. Dizinin 10 bölüm sürmesi öngörülüyor.

İlk Vampir Dizisi Denemesi ‘Efsane’

Hayranları ‘Elçinella’yı vampir olarak hayal ede dursun, biz de sizi ülkemizde daha önce ekranlara gelen ‘vampir dizisi’ denemesine götürelim.

Türk televizyon tarihinin ilk vampir dizisi olan ‘Efsane‘ 2002 yılında yayınlandı. Başrolde Şemsi İnkaya‘nın yer aldığı adı gibi efsane yapımda Ayşegül Aldinç, Tardu Flordun, Ayşe Tolga ve Hakan Bilgin rol aldı. Dizinin çıkış noktası da oldukça ilginçti: 1453’te İstanbul Türkler tarafından kuşatılırken ölüm korkusuyla Bizans dehlizlerine kaçan Pamir bir vampir tarafından ısırılıp ölümsüzlüğe kavuşur. Ama iyi bir vampirdir. Üstelik suçluları ve kötüleri ‘ısırarak’ onları ‘iyiye çeviren’ bir vampirdir.

İlginizi Çekebilir  Netflix'in Kral Arthur Efsanesini Anlatan Cursed Dizisinden İlk Görüntüler Geldi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu