Dizi Haberleri

X-Men Dizisi The Gifted 2. Sezon Onayını Aldı

Sonunda beklenen oldu, yapımcılığını FOX’un yaptığı, Marvel’ın mutantlarını anlatan The Gifted dizisi 2. sezon onayını aldı. The Gifted, kaldığı yerden devam edecek.

Marvel’ın sinema ve televizyon sektörüne hakim olan Avengers ve yan yapımları yüzünden uzun zamandır ucu X-Men’e dokunacak bir Marvel dizisinin hasretini çekiyorduk. Geçtiğimiz yıl bu hasretimiz önce Legion dizisiyle son bulmuş -hem de ne son!- ardından da The Gifted ile farklı bir noktaya taşınmıştı. Legion dizisi oyuncularıyla, senaryosuyla ve efektleriyle büyük bir başarı yakalamıştı ve dizi daha bitmeden 2.sezon onayını kapmıştı. The Gifted için de farklı bir şey olmadı ve daha sezonun bitmesine iki bölüm varken 2.sezon onayını aldı!

The Gifted ilk başladığında aslında mini bir seri olması planlanıyordu. Yani ikinci sezonu kimse beklemiyordu. Ancak The Hollywood Reporter‘ın haberine göre FOX dizinin ikinci sezonunun siparişini verdi bile!

Dizimiz sürekli özel efektler kullanıp mutant güçleriyle şaşalı savaşlar sergileyen bir süper-kahraman yapımından öte; mutantlara toplum içinde uygulanan baskıyı, aidiyet hissinin köreldiğini, normal bir hayat yaşamaya çalışıp toplum tarafından reddedilen mutantları anlatan bir psikolojik-bilimkurgu yapımı aslında. Yani Marvel bu iki mutant yapımıyla; sürekli aksiyon ve mizah bekleyen izleyici kitlesinin yanında konuda derinlik arayan ve hep gölgede bıraktığı diğer bir izleyici kitlesine -BİZE- hitap etme amacı gütmüştü.

Peki nedir bu The Gifted? X-Men ve Wolverine filmlerinin çekildiği evrenden bağımsız, alternatif bir evrende geçiyor aslında. Bu evrende büyük bir mutant-terörist saldırısının ardından X-Men bir anda ortadan kaybolmuştur. Mutantlar toplumun çoğu kesimi tarafından hor görülüyor, hatta bir kesim tarafından da hem fiziksel hem de psikolojik işkenceye maruz kalıyordur. Hükümet ise mutantları sözde “rehabilite” eden ama aslında yakalayıp hapseden “Gözcü Hizmetleri” isimli bir federal büro kurmuştur. X-Men de ortada yokken mutantlara X-Men’in görevlendirdiği John Proudstar, kod ismiyle Thunderbird sahip çıkmaktadır. Ülkenin çeşitli yerlerinde toplanma noktaları oluşturup mutantları koruyan ve hayatlarında temiz ve “normal” bir sayfa açmalarına yardım eden John ve ekibi, X-Men’in prensiplerini benimseyerek mutantlarla insanların barış ve huzur içinde yaşamasını arzulamaktadır. Tabii sürekli saldırıya uğradıkları için ekip içinde bu ideali benimsemeyi bırakanlar da olacaktır…

Velhasılıkelam, sıkı bir Marvel -ve özellikle X-Men- takipçisi olarak bu haber beni ve diğer izleyicileri oldukça sevindirdi doğrusu. Henüz izlemeye başlamadıysanız iki diziyi de izlemenizi tavsiye ediyoruz.

İlginizi Çekebilir  İşte The Witcher Dizisinin Küçük Geralt'ı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu