Dizi Haberleri

William Shatner’ın TekWar Serisi Animasyona Uyarlanıyor

Star Trek‘in Captain Kirk‘ü olarak akıllara kazınan William Shatner‘ın Ron Goulart ile birlikte yazdığı Cyberpunk roman serisi TekWar animasyon oluyor. Animasyonun hikayesi seyirciyi de içine katacak.

Pure Imagination Studios, Shatner’a roman serisinin yetişkinlere özel bir animasyon serisi uyarlaması olması yönünde teklif götürmüş. Bu teklife göre projeyi geliştiren isim Star Wars Jedi: Fallen Order oyununun, Star Wars: The Bad Batch‘in ve Star Wars: The Clone Wars‘un yazarlığını yapmış Matt Michnovetz olacak.

TekWar 2043’te geçen bir hikaye anlatıyor. Eski bir dedektifin geleceğin Los Angeles şehrinde işlemediği bir suçla karalanmasını anlatıyor. Dedektifin yasal olmayan, zihni etkileyen bir tür biyodijital mikroçip formunda uyuşturucu satmakla suçluyorlar. Bu gayet ağır bir suçlama. Zira, bu uyuşturucu insanlık için büyük bir tehdit yaratacak potansiyel bir virüs aslındar.

Proje yalnızca yazarı ve hikayesiyle değil, nasıl sunulacağı ile de hırslı bir duruşa sahip. Hedefleri izleyicileri telefon, tablet ya da farklı akıllı arayüzler ile hikayeye dahil etmek. Tabii seyirci dilerse pasif de kalabilecek. Fakat bu dahil etme işinin seyirciye seçimler yaparak hikayeyi dallandırmak şeklinde mi olacağını yoksa farklı bir yöntem mi kullanılacağını henüz bilmiyoruz.

Şu an için animasyon serisi herhangi bir şirkete bağlı değil. Pure Imagination Studios ile Shatner bu projede yalnızlar. Ancak bir yayıncı firma ile anlaşmaları çok zor olmayacaktır. Çünkü TekWar zaten 90’larda televizyona, bilgisayar oyununa ve çizgi romanlara uyarlanmıştı. IMDb ve Goodreads puanlamalarına göre bu ürünlerin ortalama bir başarı elde etmişler. Yine de Michnovetz’in katkıları ve ilgi çekici hikayesi ile neden başarılı olmasın?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.