Dizi Haberleri

Wheel of Time’ın Yapımcısının Yeni Hedefi Valdemar Uyarlaması

Wheel of Time‘ın ardından başka bir fantastik evreni de ekranlarda izleyeceğiniz gibi duruyor. Deadline’ın haberine göre Ted Fields ve yapım şirketi Radar Pictures (şu anda Amazon’un Wheel of Time’ı için çalışıyorlar) Mercedes Lackey‘nin Valdemar serisinin haklarını ekranlara uyarlamak için satın aldı.

Dizi hakkında verilen detaylardan diğeri ise projede Kit Williamson ve Brittany Cavallaro‘nun senaryo için beraber çalışacağı oldu. İkilinin okul zamanlarından beri kitaplarla bağı olduğunu ve şimdi ise senaryoyu yazacaklarını öğrendik. Projenin ilk sezonu The Last Herald Mage üçlemesinden uyarlanacak.

Valdemar Serisinde Ne Göreceğiz

Ülkemizde Artemis Yayınları tarafından Son Hanedan Büyücüsü Üçlemesi adıyla çevirilen Valdemar serisinin hikayesinden kısaca bahsedelim. Mercedes Lackey‘in fantastik evreni sayısız üçlemeye, binlerce yıla ve karaktere yayılmıştır. Lackey, The Last Herald Mage üçlemesinin ilk kitabını 1989 yılında yayınladı. Yayınlanan ilk kitapta (Magic’s Pawn) ana karakterlerden Vanley Ashkevron hikayesini okuyoruz. Valdemaran malikanesinin 16 yaşındaki varisinin gözü bu mirasta değil ozanlıktadır. Bunun üzerine ailesi Vanyel’i ünlü bir Herald-Mage olan teyzesinin yanına göndermeyi tercih eder. Yol boyunca, Yfandes adında büyülü bir at benzeri yaratıkla bağ kurar ve kendi yeteneklerini keşfeder. Vanyel’in hikayesini ekranlarda izlemek keyifli olacak.

İlginizi Çekebilir  Netflix'in The Witcher Dizisini 2020'ye Kadar Göremeyeceğiz

Proje daha çok yeni ve şu an sadece ilk adımlar atılıyor. Radar Pictures’ın sevgili Vanley ve Yfandes için nasıl bir hikaye tasarlandığı yakın zamanda öğreneceğiz. Projenin detaylarını merakla bekliyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.