AYBABTUDizi Haberleri

Wayne Che Yip, Yüzüklerin Efendisi Dizisine Yardımcı Yapımcı Olarak Katıldı

Amazon Studios, yönetmen Wayne Che Yip‘i Lord of the Rings (Yüzüklerin Efendisi) dizisinin yaratıcı ekibine yardımcı yapımcı olarak katılması için seçti. İngiliz Çinli yönetmen şu anda Yeni Zelanda’da çekilmekte olan fantastik destanın dört bölümünü yönetecek.

Wayne Che Yip, Lord of the Rings dizisinin baş yapımcısı ve dizinin ilk iki bölümünü yöneten J.A. Bayona ile birlikte çalışacak. Dizi, J.R.R. Tolkien‘in Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde yazdığı Yüzük Savaşı’nın binlerce yıl öncesinde geçecek. Dizinin yöneticiliğini J.D. Payne ve Patrick McKay üstleniyor.

Wayne Che Yip, ekibe katılmasından sonra şu açıklamayı yaptı;

Patrick, J.D. ve Amazon Studios tarafından Tolkien dünyasına davet edilmek gerçek bir onur. Şimdiye kadar anlatılan en büyük hikayelerin mirasına alçakgönüllülükle katkıda bulunurken, her gün burada, Yeni Zelanda’daki inanılmaz ekiple çalışmayı dört gözle bekliyorum.

Yip, son on yıldır İngiltere ve ABD’de televizyon tarafından pek çok projeye imza attı. Bunların arasında yönetmen olarak BBC’nin “Doctor Who” ve “Tatau”, AMC’nin “Preacher“, Channel 4’ün “Utopia” ve Showtime’ın “The Secret Diary of a Call Girl” gibi yapımları da yer alıyor. Yip aynı zamanda Amazon dizisi “Hunters” ve yine Amazon’un yeni fantastik dizisi “The Wheel of Time” (Zaman Çarkı) için de çalıştı.

Fantastik kurgu ve FRP tutkunları olarak Orta Dünya’da geçecek yeni diziyi heyecanla ve merakla bekliyoruz. Henüz bir yayın tarihi yok, beklemedeyiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Zaman Çarkı Dizisinin İlk İki Bölümü Belli Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.