Dizi Haberleri

Warner Bros.’un İptal Ettiği Batman: Caped Crusader Yeni Destekçiler Buldu

Batman: The Animated Series (TAS) hayranları için 90’ları geri getirecek olan Batman: Caped Crusader iptal edilmişti. Netflix, Amazon Prime ve Apple TV+ bu animasyon serisini hayata döndürmeye talip oldu.

Warner Bros,. Batgirl filmini çekimleri tamamlanmış olmasına rağmen iptal etmişti. Böyle bir hareketin ardından Batman: Caped Crusader’ın da gözünün yaşına bakmadı tabii. Ancak HBO Max’in çöpe attığı yapım diğer platformlar için hazine değerini kaybetmedi. Başka yayıncılar bu projeye ev sahipliği yapmak için teklifte bulundu.

Bu adaylar arasında Batman: Caped Crusader için en güçlü olanları Netflix, Amazon Prime ve Apple TV+. Ayrıca Disney+ bu projeden uzak duruyor olsa da kardeş yayıncısı Hulu da projeye talip olanlar arasında.

Hulu, Disney+ ile olan yakın bağlarından ötürü Marvel vs. DC çatışmalarında Marvel’a yakın kalıyor. Zaten en güçlü adaylar arasında da adı geçmiyor.

Apple TV+ ise diğer üçlü arasında bence seriyi kazanma ihtimali en düşük olan platform. Gerçi Snoopy ile harika işler çıkarıyorlar. Neredeyse her ay da ilgi çekici bir yapım sunmayı başarıyorlar. Ancak seyirci sayısı diğer platformlara göre çok az. Yine de bu animasyon bu durumu değiştirmek için bir fırsat olabilir.

Amazon Prime‘ın DC ile pek bir bağı yok. Yalnızca Lego Batman: Be-Leaguered‘ı yayınlıyorlar. Fakat çok paraları var ve animasyon yaratmayı seviyorlar. Bu yüzden, neden olmasın?

Netflix’ten izleyebileceğiniz DC yapımları

Aralarındaki en güçlü platform adayı ise Netflix. Çünkü Netflix zaten şimdiden DC’nin birçok yapımına ev sahipliği yapıyor. DC’nin bir parçası olan Sandman de büyük başarı yakaladı.

Ayrıca Netflix çizgi roman uyarlamalarına devam etmek konusunda da kararlı. Dark Horse ile daha yeni bir anlaşma imzalamıştı. Gerçi Netflix de animasyonları ardı ardına iptal ettiği kötü bir dönemden geçmişti. Ama artık toparlama dönemine girdi gibi duruyor. Zira reklamlı versiyon duyurusuyla ve zamlarıyla seyircilerini üzmüş olsa da HBO Max’in patlaması ve Disney+’ın büyük bir ayıp yapmasıyla Netflix’e gösterilen tepki azaldı.

Batman: Caped Crusader

Peki nedir hayranları ve yayıncıları bu kadar heyecanlandıran bu Batman: Caped Crusader?

Batman: The Animated Series’in yaratıcılarından ve DC’nin animasyon alanındaki efsanelerinden Bruce Timm‘in hazırlayacağı yeni bir animasyon serisi. Batman’i ve Gotham’ı baştan tasarlayacak olan bu serinin TAS’tan daha TAS bir atmosfere sahip olacağını söylemişlerdi. Noir temasını iliklerimizde hissedeceğimiz bu seride Bruce Wayne’in ilk aygıtlarını tasarlayıp kullanmasına da tanık olacağız. Yani başlarda teknolojik imkanları hayli az olan bir Batman izleyeceğiz. Prototiplerini sahada deneyecek ve ekipmanını yavaş yavaş genişletecek.

Caped Crusader’ın yaratıcı ve baş yapımcı pozisyonu Timm’in dışında da güçlü isimler içeriyor: Bu yıl çok konuştuğumuz The Batman filminin yönetmeni Matt Reeves, James Tucker ve J. J. Abrams. Tucker’ın Batman: Strange Days animasyonu da Caped Crusader’a ilham veren yapımlar arasında geçiyor. Üstelik THR da çizgi roman yazarı Ed Brubaker da sonradan ekibe dahil olduğunu duyurdu.

İlk sezon 10 bölümden oluşacak şekilde tasarlandı.

HBO Max serinin geleceğini Mayıs 2021’de duyurmuştu. İptal edilmeden önce dizi için yapılan açıklamalardan bazıları şöyleydi:

Heyecanlı, sinematik ve Batman’in Noir köklerini ortaya çıkaran bir yapım olacak. İkonik karakterlerin psikolojilerini derinlemesine işleyecek. Bu yeni dünyayı seyircilerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. 90’lardaki serinin orijinal fikirlerine döneceğiz. O dönemlerde yetişkin içerikler konusunda yapabileceklerimiz sınırlıydı. Şiddet ve diğer yetişkin temalar. O yüzden şimdi 90’ları geri getirirken istediğimizi de özgürce ekrana yansıtabileceğiz. Ayrıca bu kez JJ ve Matt de benim arkamda.

Bruce Timm

Çoğu kişi bilmez ama beni süper kahraman hikayeleri yazmaya yönelten şey Batman TAS olmuştu. (…) Dolayısıyla Bruce Timm bu serinin yeniden yorumlanması konusunda yardımcı olmam için bana bir teklifle geldiğinde bu şansa balıklama atladım. Seri için akıllarındaki şey karakterin biraz daha pulpy bir yorumu. Ayrıca Gotham’a da yeni bir bakış açısıyla yaklaşıyorlar. Beni asıl etkileyen geçmişte geçen bir hikayenin modern lensle yorumlanması oldu. Şimdiye kadar üzerinde çalıştığım her şey çok keyifliydi. Geçtiğimiz aylarda kurduğumuz bu dünyayı herkesle paylaşmak istiyorum. Kimsenin beklemediği bir şey yaptığımızı söyleyebilirim. Ama iyi anlamda.

Ed Brubaker

Heyecanlandınız, değil mi?

Kaynak: CBR

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.