Dizi Haberleri

Twin Peaks 2017’ye Ertelendi

twin-peaks-banner

David Lynch‘in 90’lı yıllarda televizyon dünyasına hükmeden dizisi Twin Peaks, bir yıl gecikmeyle 2017’de bizlere ulaşacak.

David Lynch’in ve Mark Frost’un 1990 – 1991 yıllarında yayınlanan ve kısa sürede kendine has bir izleyici kitlesi toplamayı başaran dizileri Twin Peaks, geçen yıl yapılan açıklamayla hayranlarını sevindirmişti. Dizinin 25 yıl sonra, yani 2016’da 3. sezonuyla televizyona döneceği açıklanmıştı.

Mistik öğeler de barındıran gerilim – gizem türündeki dizi, “Dizi akımının başlamasına sebep olan dizi” olarak anılıyordu. İronik bir şekilde dizinin 3. sezonun yapım aşamaları da hayranları üzerinde gerilim etkisi yaratırken diziye dair pek çok ayrıntı da gizemini korumakta.

twin-peaks-gorsel-001

Dizinin 3. sezonunun 2016’da Showtime kanalında yayınlanacağı haberinden sonra teknik aksaklıklar bitmek bilmedi. Yapımcılarla mani konularda anlaşmazlıklar yaşayan David Lynch, projeden çekileceğini açıklamıştı. Ancak yoğun ısrarlar üzerine Lynch, projeyi yeniden devralmayı kabul etmişti. Ancak bu esnada kaybolan zaman sebebiyle proje bir yıl gecikmeyle, 2017’de bizlerle buluşacak.

Mark Frost’un yaptığı açıklamaya göre dizideki bir yıllık aksaklığın en önemli sebebiyse ekibin emek hacrayıp 25 yıl önceki çizgilerinin de üstüne çıkabilmek. Mark Frost, yaptığı açıklamada senaryonun yazıldığını ve çekimlerin eylülde başlayacağını da duyurdu.

twin-peaks-animasyonlu-gorsel

Laura Palmer adlı genç kızın ölümünü konu alan Twin Peaks, günümüzün True Detective, Top Of Lake gibi dizilerin başı olarak düşünülebilir. Özellikle internette rastlayabileceğiniz True Detective dizisindeki göndermelerde David Lynch ile ilgili bir bilgi mutlaka bulunur. Bu tür polisiyelerin popüler olduğu bir dönemde geri dönecek olan Twin Peaks’in bu dönüşünün ardından neleri başarabileceği ise bir başka merak konusu.

2006’da vizyona giren Inland Empire’dan beri hiçbir uzun metraj projede yer almamış olan David Lynch’in, Mark Frost ile birlikte senaryosunu yazdığı ve bütün sezonu, yani 18 bölümü yöneteceği dizisi Twin Peaks ile yapacağı geri dönüş de benim ve sevgili yazarımız Özay Şen gibi pek çok hayran için heyecan uyandırıcı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Obi-Wan Kenobi Dizisine Tanıdık Bir İsim Daha Katıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.