Dizi Haberleri

Türkiye’nin İlk Süper Kahramanı Akıncı’nın Çizgi Dizisi Başlıyor

Türkiye‘nin ilk çizgi dizi süper kahramanı Akıncı, binlerce yıl öncesine dayanan gizem dolu bir hikâyeyi ekrana taşımak için gün sayıyor.

Kadim bir geleneğin son temsilcisi olan Akıncı (Fatih), İstanbul’da adaleti ve düzeni sağlamak için görevlendirilir. Gücünü ve cesaretini göğsündeki hilalden alan Türk süper kahramanı Akıncı, kötülük ve kaosu besleyen köklü zincir geleneğine karşı büyük bir mücadeleye girişiyor.

Projenin Seslendirme Yönetmenliğini üstlenen başarılı seslendirme sanatçısı Harun Can‘ın süper kahraman Akıncı‘yı seslendireceği çizgi dizinin müzikleri de Demir Demirkan imzasını taşıyor. 3 yıllık bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan Akıncı‘nın senaryosunu Ali Hakan Kaya kaleme aldı. Animasyonları tamamen yerli olarak 2D ve 3D tekniklerle Türkiye‘de yapılan Akıncı‘nın yönetmenliğini M. Ammar Gündüz yaptı. Türkiye‘nin ilk süper kahramanının maceralarını anlatan çizgi dizide; Türkiye, Rusya, Ukrayna, Mısır, Brezilya ve Arjantin‘den 150 sanatçı görev aldı.

YouTube player

“Uzun süre kim olduklarını bilmediğimiz beş kötüden oluşan Zincir, kadim kılıcın peşindeyken, Akıncı beyi Fatih ise yüzyıllardır var olan ve kılıçla şahlanan bir geleneği korumanın peşinde. Bir yandan bu amacına hizmet eden Akıncı diğer yandan da karşısına çıkan kötülere kendi yöntemleriyle engel oluyor.

Zincir; medya, biyokimya, finans, silah ve bilişim alanlarında çok güçlü görünse de Akıncı’nın donanımı onları durdurmaya yetecek kadar gelişmiş durumda. Kendi tasarladığı, adını alim ve mucit El-Cezeri’den alan Cezeri isimli yapay zeka ve Akıncı geleneğinden gelerek, yüzyıllar boyunca Akıncı beylerine hizmet etmiş bir ailenin son üyesi Orhan onun en büyük yardımcıları.

Akıncı kadim bir geleneğin son temsilcisi olmasının yanında aynı zamanda kendi kostüm, ekipman ve araçlarını yapabilen bir teknoloji dehası. Adları kültürümüzden esinlenerek konulmus olan Miraş, Puyan ve Mercan adlı üç aracı, bileklerinde birer tatar yayı, belinde hilal yıldızları ve sırtında teknolojik bir sopası bulunuyor.”

Akıncı, 21 Ocak 2023 tarihinde atv ve MinikaGO kanallarında başlayacak.

Akıncı Yapım Kadrosu

Yönetmen

Muhammed Ammar Gündüz

Ana Hikaye sahibi ve Senaryo Danışmanı

Hakan Kandal

Yapımcı

Çağrı Cem Bayraklı

M. Musab Gündüz

M. Ammar Gündüz

Uygulayıcı Yapımcı

Şakir Çataltepe

Senaryo

Ali Hakan Kaya

Sinem Doğangönül

Hikaye Geliştirici

M. Ammar Gündüz

Ali Hakan Kaya

Müzik

Demir Demirkan

Süpervizör

Çağrı Cem Bayraklı

Seslendirme Yönetmeni

Harun Can

Danışman Psikolog

Zeynep Sude Eren

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.