Dizi Haberleri

The X-Files’ın Yaratıcısı Chris Carter Pentagon’un UFO Raporu İçin Ne Dedi?

ABD Savunma Bakanlığı, 25 Haziran‘da UFO raporu yayınlamıştı. Bilimkurgu dizilerinin efsanelerinden The X-Files‘ın yaratıcısı Chris Carter, Pentagon‘un “uzaylı” dosyasını şüpheli bulduğunu söyledi.

Pentagon‘un 2004 – 2021 yılları arasında gözlemlenen hava olaylarının incelemesinin yer aldığı raporda 144 bildirim için “Tanımlanamayan Hava Olayları” (Unidentified Aerial Phenomena – UAP) ifadesi kullanmıştı. Bu bildirimlerden 143’ünde, “Olaylara detaylı açıklama getirmek için oluşturduğumuz veri tabanında yeterli bilgi yer almıyor” ifadeleri yer almıştı. Raporda ayrıca uçuş şekilleri bakımından incelenen 21 tanımlanamayan cisimden 18’inin alışılmışın dışında hareket özelliği gösterdiğine dikkat çekilmişti.

Televizyon tarihinin fenomen bilimkurgu dizilerinden The X-Files‘ın yaratıcısı ve yönetmeni Chris Carter, The New York Times‘a bu UFO raporu için bir yazı yazdı. Diziyi geliştirirken, UFO veya uzaylı gördüğünü iddia eden pek çok kişiyle tanıştığını belirten Carter, yazısında, “Her ne kadar çok istesem de henüz hiç UFO veya uzaylı görmedim. Gerçeğin bilinemeyeceği belirsizlik zamanlarında yaşıyoruz ve bu durum komplo teorilerini besliyor” ifadelerine yer verdi.

UFO’larla ilgili raporun umutsuz bir vaka olduğuna da değinen Chris Carter, “Raporlardaki bu gizem, komplo teorilerini körükleyecek. ABD yönetiminin bize yalan söylediğine inanıyor muyum? Kesinlikle. Komplo teorilerine inanıyor muyum? Kesinlikle. Yeni rapor bize net cevaplar verebilir mi? Bu konuya daha önce hiç olmadığım kadar şüpheyle yaklaşıyorum.” diye yazdı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.