Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » The Witcher Serisi Netfix ile Ekranlara Geliyor

The Witcher Serisi Netfix ile Ekranlara Geliyor

Netflix, Polonyalı yapım şirketi Platige Image ile The Witcher dizisi için anlaştı. Platige Image yaptığı basın açıklamasında dizinin dilinin İngilizce olacağını açıkladı.

CD Projekt Red’in piyasaya sürdüğü The Witcher oyun serisi, Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin 8 romanı ve hikaye koleksiyonuyla aynı adı taşıyor. 2015 yılında çıkan Witcher 3: Wild Hunt, Yılın Oyunu seçilerek popülerliğini iyice artırmıştı. Netflix’in başkan yardımcısı Erick Barmack, “Andrzej Saprowski’nin yarattığı zengin ve unutulmaz dünyanın büyük hayranlarından biriyim. Bu büyülü dünyayı bir an önce Netflix ekranlarına taşımak için sabırsızlanıyoruz.” dedi. 

Andrzej Sapkowski ise “Netflix’in kitaplarıma duyduğu ilgiden dolayı çok heyecanlıyım. Yaklaşık 30 yılda tamamladığım hikayeleri kaynağından ve hiç bozmadan alacaklar.” açıklamasını yaptı. Sarkowski ve CD Projekt Red arasında video oyunlardan dolayı sorunlar çıkmıştı. CD Projekt Red, Polonya’nın en önemli şirketlerinden birine dönüşürken Sarkowski projenin başında aldığı paradan fazlasını alamamıştı. Bunun bir daha yaşanmaması için Sean Daniel ve Jason Brown’ın yapımcı olarak yer aldığı dizide Sarkowski de yaratıcı danışman olarak görev alacak. 

İlginizi Çekebilir  Fan Yapımı Witcher Filmi Alzur's Legacy Yayınlandı

CD Projekt Red’in yaptığı video oyunları ile dünya çapında bir üne kavuşan The Witcher serisini artık televizyon ekranlarından izleyeceğiz. Şu an Cyberpunk 2077 üzerinde çalışan CD Projekt Red’den önümüzdeki yıllarda bir Witcher oyunu daha gelebilir.

Dizinin oyuncu kadrosu ve yayın tarihine dair bir bilgi ise henüz paylaşılmadı.